Det er egentligt ikke et spørgsmål omkring udbyderen, men kunne ikke finde en mere passende kategori. Når jeg går ind på visse sider, så er der bare et rødt kryds, hvor der skal være billeder. De virker fint på min kærestes computer, som står lige ved siden af. JEg har været rundt i indstillingerne, men kan ikke lige se, hvor den skulle være gal.
Funktioner - Internetindstillinger, faneblad Avanceret. Har du under punktet Multimedier sat hak ved "Vis billeder" og fjernet hak ud for "Vis pladsholdere til billedoverførsel"??
Det er muligvis løsningen, Hvis ja kan jeg lave svar senere. :)
Kontrolpanel > Mappeindstillinger > Filtyper > Rul ned, til du finder filtypen GIF og klik på den > Skift > Vælg Internet Explorer til at åbne denne filtype.
Jeg ved ikke lige, om det er mit Windows, der er noget galt med, men der er desværre ingen af de forslag der er kommet som virker. Jeg har prøvet dem alle, men den viser stadig bare et rødt kryds...
F.eks. kan jeg ikke se nogen billeder på http://habitat.dnadistribution.com/products/ Det er kun røde krydser. De kan som sagt godt ses på min kæresteds computer, så der er noget galt på min..
Det virker heller ikke. jeg har fulgt opskriften, men den viser stadig krydser... Det begynder at forekomme mig mere og mere mærkeligt og irriterende for den sags skyld..
Jeg har nu prøvet alt fra min kommentar og ned. Det virker stadig ikke. Jeg har Internet Explorer til at åbne filerne i milters sidste kommentar. Andre, jeg har spurgt fotstår det heller ikke og det gør jeg som sagt heller ikke. Det er yderst mærkeligt.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.