Avatar billede durany Nybegynder
21. februar 2005 - 18:16 Der er 10 kommentarer og
1 løsning

E-handel kun med visa kort?

hej..


jeg ville lige spørge om man kunne lave noget med dit alm dankort så man kunne købe ting fra udlandet?? min økonomi ser ik godt nok ud til at få et visa kort... det siger min bankrådgiver.. men altså er der ik en anden måde at gøre det på?.. sådan så man måske kan overføre et beløb fra sit alm dankort til et andet så man kan købe noget på nettet...

for man skal enten have masterkort eller visakort de fleste steder.. (udlandske virksomheder..)
Avatar billede kalp Novice
21. februar 2005 - 18:23 #1
www.paypal.com

Ikke at jeg elsker deres service.. kan egentlig ikke lide dem.. men mange E butikker taget imod penge gennem dem
Avatar billede durany Nybegynder
21. februar 2005 - 18:28 #2
er der andre?
og hva er der galt med servicen?
Avatar billede kalp Novice
21. februar 2005 - 18:29 #3
Avatar billede durany Nybegynder
21. februar 2005 - 18:30 #4
forresten koster servicen penge?.. eller er det helt gratis?
Avatar billede kalp Novice
21. februar 2005 - 18:31 #5
Det vist gratis at have profil der... det koster måske en lille smule ved overførsler.. men jeg er ikke vildt meget inde i paypal.. jeg bruger noget andet selv.. du kan bare ikke rigtigt bruge dem til noget for tror ikke rigtig der er nogen ebutikker der tager imod dem.

Du får da måske et problem med paypal.. at få penge på din konto:)
Avatar billede durany Nybegynder
21. februar 2005 - 18:32 #6
okay hvilket problem fx?.. fordi har ik brugt det..
og hva med dette site https://www.yowcow.com
Avatar billede kalp Novice
21. februar 2005 - 18:36 #7
Det site tager vist ikke lige imod paypal desværre
Avatar billede durany Nybegynder
21. februar 2005 - 18:36 #8
og hva er ICRA?.. ledte på nettet... prøvede nogen ord.. så fandt de der 2.. kender det ik, og er sådan noget til at stole på?
Avatar billede kalp Novice
21. februar 2005 - 18:37 #9
hvad med at ordne via. et familiemedlems visa dankort.. eller en vens? personen kan jo selv indtaste sine oplysninger og du kan jo betale personen kontant
Avatar billede kalp Novice
21. februar 2005 - 18:38 #10
ICRA kan stå for mange ting:)
Avatar billede durany Nybegynder
11. oktober 2006 - 14:13 #11
lukker spørgsmålet, fandt på noget andet.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester