Avatar billede marantz Nybegynder
24. november 2010 - 11:03 Der er 1 løsning

Nyhedsmail - 39% respons... godt eller skidt???

Hejsa,

Vi udsender en nyhedsmail en gang i kvartalet. Via statistikken på vores hjemmeside, kan jeg se at 39% af modtagerne klikker sig ind på vores side via linket i mailen.

Mit spørgsmål er: Er det mange??? Er der en tommelfingerregel i om hvor mange man kan forvente klikker sig videre vi en sådan mail. Findes der evt. en opgørelse som viser procentern for eksempelvis brancheniveau??

På forhånd tak for hjælpen.

/Lars
Avatar billede marantz Nybegynder
28. oktober 2011 - 09:58 #1
lukket
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester