23. april 2012 - 14:00Der er
6 kommentarer og 1 løsning
Bookning af mødelokale incl. ressource
Vi har hidtil booket mødelokaler på vort Intranet. For blandt andet at undgå dobbeltarbejde når man indkalder til møder, ønsker vi fremover at booke et lokale fra Outlook/Exchange, hvilket principielt er forholdsvist simpelt at sætte op og bruge. Vi mangler dog muligheden for at bestille blandt andet forplejning samt angive diverse betalingsoplysning. Disse informationer skal ikke kunne ses af alle (specielt ikke eksterne mødedeltagere).
Hos Computerworld it-jobbank er vi stolte af at fortsætte det gode partnerskab med folkene bag IT-DAY – efter vores mening Danmarks bedste karrieremesse for unge og erfarne it-kandidater.
Hvor forestiller du dig denne placeret - i en mail til de deltagere, der accepterer mødet - eller??
Synes godt om
Slettet bruger
11. maj 2012 - 16:08#6
Enten i en mail til en given person, der er ansvarlig for forplejning, eller i detaljeområdet, så den forplejningsansvarlige kan se informationen for alle mødelokaler.
Synes godt om
Slettet bruger
10. juni 2012 - 09:39#7
Lukket.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.