Jeg kender ikke MailEnable, men du må have noget dokumentation på den, der kan fortælle dig hvordan den sættes op.
H.v.a. DNS kan både din domæneudbyder og din internet udbyder sætte det op, ligesom du faktisk kan vælge en tedie udbyder, f.eks.
http://www.gratisdns.dk. Du skal huske at kikke på din internetforbindelse. Hvis du f.eks. har TDC adsl, skal mail serveren sidde på en særlig IP adressse, så TDC routeren kan finde ud af at vidersende mail til den rigtige server.
Du skal også være opmærksom på at f.eks. TDC har lukket for port 25 af sikkerhedsmæssige grunde og det giver lidt problemer med mail.
Sikkerheden er i det hele taget lidt af et problem nor man sætter en mailserver op, men det er en helt anden snak