Artikel top billede

Store nyheder på vej fra Apple: Disse ting kan du forvente til stor præsentation i næste uge

Apple kommer givetvis til at gribe tingene anderledes an, når der næste uge løftes sløret for produktnyheder.

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Se, hvad der forventes at blive den største nyhed fra Apple i september
  • Få et overblik over Apples produktnyheder for efteråret
  • Se, hvordan Apple kan revolutionere med en helt ny produktkategori
807
4:15 min
Nedtællingen er i gang til efterårets første store lanceringsevent fra Apple.

Den 15. september går det løs i det, dermodsat tidligere lanceringer fra selskabet bliver et virtuelt lanceringsevent under overskriften ’Time flies’ – tiden flyver.

Hvor september måned plejer at være højtid for præsentationen af nye iPhone-modeller, er det dog langt fra sikkert, at det bliver nye smartphones, der bliver stjernen ved den kommende forestilling.

Derfor giver Computerworld her overblikket over, hvad der kan forventes at blive præsenteret sammen med de eventuelle overraskelser, som Apple kan have oppe i ærmet.

Noget tyder på, at vi endda kan få et af de ikoniske ’One more thing’ øjeblikke at se fra selskabet.

Eksklusivt Premium-indhold for abonnenter

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Ny app på vej til danskerne: Regeringen tager første skridt mod ny digital tegnebog

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Microsofts Satya Nadella: AI baner vejen for at samle Word, Excel og PowerPoint i ét program

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Europæisk alternativ til Microsoft 365 oplever enorm interesse: Donald Trump og JD Vance giver det kæmpe boost

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

It-system til kontrol af landbrugets kvælstof-udledning kommer til at koste mere end 200 millioner kroner

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Han er CISO for over 300.000 ansatte: Nu kommer han med kras kritik af SaaS-leverandører og cloud