Svar på MMS via e-mail

Kunder hos TDC Mobil kan fremover svare på en MMS-besked, når de modtager den via e-mail.

Hidtil har det været envejskommunikation, når en billedbesked blev sendt fra en mobiltelefon til en e-mail-adresse.

Det koster fortsat tre kroner at sende en MMS-besked fra sin mobiltelefon, mens det er gratis at bruge den nye funktion til at svare på en MMS-besked, og der kan også vedhæftes et billede, som må fylde op til 100 kilobyte.

Den nye mulighed er resultatet af et fælles udviklingsprojekt mellem TDC Mobil og Nokia Networks afdeling for softwareintegration. (thomsen)




Brancheguiden
Brancheguide logo
Opdateres dagligt:
Den største og
mest komplette
oversigt
over danske
it-virksomheder
Hvad kan de? Hvor store er de? Hvor bor de?
Ciklum ApS
Offshore software- og systemudvikling.

Nøgletal og mere info om virksomheden
Skal din virksomhed med i Guiden? Klik her

Kommende events
Cyber Security Summit 2025 i Jylland

Deltag og få værktøjer til at beskytte din virksomhed mod de nyeste cybertrusler med den rette viden og teknologi.

21. august 2025 | Læs mere


AI i det offentlige: Potentiale, erfaringer og krav

Hør erfaringerne med at anvende AI til at transformere og effektivisere processer i det offentlige – og med at sikre datakvalitet, governance og overholdelse af retningslinjer.

27. august 2025 | Læs mere


Computerworld Cloud & AI Festival 2025

Med den eksplosive udvikling indenfor cloud & AI er behovet for at følge med og vidensdeling større end nogensinde før. Glæd dig til to dage, hvor du kan netværke med over 2.400 it-professionelle, møde mere end 50 it-leverandører og høre indlæg fra +90 talere. Vi sætter fokus på emner som AI; infrastruktur, compliance, sikkerhed og løsninger for både private og offentlige organisationer.

17. september 2025 | Læs mere