Telt med indbygget lys

Udnyt solens stråler og slip for at fumle efter lommelygten i mørket. Her er teltet med indbygget lys, der får strøm fra solceller.

De solrige dage er på vej, og så gælder det om at udnytte strålerne bedst muligt.

For eksempel med badedragten der oplader mobilen, med den mobile strømkilde eller med et telt med indbygget lys, der får strøm fra solceller.

At overnatte i telt i naturen kan være en skøn oplevelse. Men med til det hører også fumlen efter lommelygten i mørket, når man skal i seng eller på strejf om natten.

Derfor er det helt oplagt med teltet med indbygget lys.

Teltet suger solens stråler til sig i løbet af dagen, og når mørket falder på (og myggene begynder at stikke), er der otte timers lys i teltet. Hvis altså det har fået lov til at stå i solen i otte timer i løbet af dagen.

Teltet er også helt oplagt til sommerens festivaler, hvor udfordringen med at finde lommelygten om natten som regel er endnu større efter en hel dag med discountøl.

Teltet har plads til seks personer og koster 230 dollar, 1.300 kroner.

Hvis solstrålerne bliver for mange og for varme, inden du får mulighed for at stikke af fra arbejdet og nyde dem i det fri, så kan du her få hjælp til at klare heden.

Læses lige nu

    Annonce

    Netcompany A/S

    IT Consultant

    Københavnsområdet

    Capgemini Danmark A/S

    Client Partner

    Midtjylland

    Djurslands Bank

    IT-supporter til Djurslands Bank

    Midtjylland

    Spillehallen.dk ApS

    Systemadministrator til Spillehallen.dk

    Midtjylland

    Annonceindlæg fra Cognizant

    93 % af alle job påvirkes af AI. Hvad betyder det for danske virksomheder?

    I mange år har vi talt om, hvordan AI en dag ville forandre arbejdslivet. Nu er "en dag" blevet til i dag.

    Navnenyt fra it-Danmark

    Netip A/S har pr. 1. august 2026 ansat Thomas B. Steffensen som Seniorkonsulent ved netIP's kontor i Thisted. Han kommer fra en stilling som Senior IT/OT Network Consultant hos Frontmatec. Nyt job
    Softwarevirksomheden Idura, som udvikler løsninger til digital identifikation og autentifikation, har pr. 1. august 2026 ansat Maria Binger, 44 år,  som CFO. Hun skal især beskæftige sig med den finansielle styring i takt med Iduras vækst i Danmark og internationalt med fokus på blandt andet forecasting. Hun kommer fra en stilling som Director Business Finance hos Danelec. Hun er uddannet cand.merc.aud. fra Copenhagen Business School. Hun har tidligere beskæftiget sig med finance hos Agillic, Cobham SATCOM og Saxo Bank. Nyt job

    Maria Binger

    Softwarevirksomheden Idura, som udvikler løsninger til digital identifikation og autentifikation,

    Lars Erik Larsen, it-arkitekt hos Jyske Bank, har pr. 29. juni 2026 fuldført uddannelsen Master i it, linjen i softwarekonstruktion på Aarhus Universitet via It-vest – samarbejdet. Færdiggjort uddannelse

    Lars Erik Larsen

    Jyske Bank

    Arctic Wolfs Network har pr. 1. september 2026 ansat Victor Dohlmann som Sales Director for Nordics. Nyt job

    Victor Dohlmann

    Arctic Wolfs Network