Giv musen fingeren

Undgå musearm - få en musefinger i stedet. Med EEM-GTMS-300BK som fingerring har du en optisk mus, som også kan bruges til at "skrive" med på skærmen.

Fingermusen Thisis EEM-GTMS-300BK er i princippet en almindelig 800 dpi optisk mus, som er er blevet skrællet for de vigtigste funktioner, og som sættes på fingeren.

Bare bevæg fingeren og markøren på skærmen bevæger sig. Musen kan også bruges til at tegne direkte på skærmen.

Der er scrollhjul og knapper, og du tilslutter fingermusen med et usb-kabel. Det ville have dog være mere smart, hvis den var trådløs.

Om man kan bruge musen, når man har fingerne placeret på tastaturet vides ikke. Ej heller om man kan pille næse uden at lave ulykker på skærmen. Indtil videre kan musen købes for omkring 200 kroner her.




Brancheguiden
Brancheguide logo
Opdateres dagligt:
Den største og
mest komplette
oversigt
over danske
it-virksomheder
Hvad kan de? Hvor store er de? Hvor bor de?
Ed A/S
Salg af hard- og software.

Nøgletal og mere info om virksomheden
Skal din virksomhed med i Guiden? Klik her

Kommende events
Computerworld Summit 2025, København – AI transforming business

Årets uomgængelige konference for dig, der er med til at træffe beslutninger om din organisations teknologiske fremtid, og vil have det samlede overblik over aktuelle tendenser i IT-branchen.

27. maj 2025 | Læs mere


Årets CIO 2025

Vi skal finde Årets CIO 2025 og den kvinde eller mand, som i et helt år kan bryste sig af at være landets bedste CIO.

03. juni 2025 | Læs mere


Computerworld Summit 2025, Aarhus – AI transforming business

Årets uomgængelige konference for dig, der er med til at træffe beslutninger om din organisations teknologiske fremtid, og vil have det samlede overblik over aktuelle tendenser i IT-branchen.

03. juni 2025 | Læs mere