Mira Data indgår distributionsaftale om SpySweeper

Mira Datas der distribuerer hardware andre it-relaterede produkter, har indgået en distributionsaftale på samtlige SpySweeper produkter fra det amerikanske sikkerhedsfirma WebRoot.

Webroot er repræsenteret i Skandinavien igennem ISDS A/S.
Mira Data A/S kommer med aftalen et skridt nærmere, at kunne tilbyde sine forhandlere
markedsledende produkter indenfor alle it relaterede varegrupper.

Webroots produkt »SpySweeper« er valgt som »Bedst i Test« i PC World i april 2005 og fik 4,5 point ud af 5 mulige i PC Magazine i februar 2005. Det placerer produktet blandt de førende på markedet for antispyware.
Mira Data er 100 procent danskejet og en af branchens ældste distributører.




Brancheguiden
Brancheguide logo
Opdateres dagligt:
Den største og
mest komplette
oversigt
over danske
it-virksomheder
Hvad kan de? Hvor store er de? Hvor bor de?
Højer og Lauritzen ApS
Distributør af pc- og printertilbehør.

Nøgletal og mere info om virksomheden
Skal din virksomhed med i Guiden? Klik her

Kommende events
Computerworld Cloud & AI Festival 2025

Glæd dig til to dage, hvor du kan netværke med over 2.400 it-professionelle, møde mere end 50 it-leverandører og høre indlæg fra +90 talere. Vi sætter fokus på emner som AI; infrastruktur, compliance, sikkerhed og løsninger for både private og offentlige organisationer.

17. september 2025 | Læs mere


IT og OT i harmoni: Sikring uden at gå på kompromis med effektiviteten

IT og OT smelter sammen – men med risiko for dyre fejl. Få metoder til sikker integration med ERP, kundesystemer og produktion. Tilmeld dig og få styr på forskellene og faldgruberne.

24. september 2025 | Læs mere


NIS2: Vi gør status efter tre måneder og lærer af erfaringerne

Vær med, når vi deler oplevelser med implementering af NIS2 og drøfter, hvordan du undgår at gentage erfaringerne fra GDPR – og særligt undgår kostbar overimplementering.

30. september 2025 | Læs mere