Her er Danmarks sjoveste 404-side

ComONs læsere har peget på den sjoveste fejlside.

Artikel top billede

For en måned siden udskrev vi konkurrencen om at finde de sjoveste og flotteste fejlsider på danske hjemmesider. Nu har vi fundet en vinder.

Siden 1. juni har det været muligt at lægge sin stemme på vores side på Facebook. Vi har modtaget over 2000 stemmer. Det var også ComONs læsere, der oprindeligt var med til at finde kandidater til konkurrencen, og vi vil gerne takke for, at I har været med till at bringe de mange sjove - men ofte oversete - sider frem i lyset.

Blandt de 43 hjemmesider var der dog en, der tiltrak sig allermest opmærksomhed. Lars Bachmann er på sin personlige blog bogstaveligt talt ude at skide. Billedet af ham selv med bukserne nede om knæene fik over 200 stemmer - og er vinderen af vores 404-konkurrence. Se skærmbilledet nederst.

Førstepræmien er en komplet softwarepakke sponsoreret af Adobe.
SE OGSÅ: Galleri med alle de deltagende fejlsider.

Men der er også en anden vinder.

Blandt de mange, der har stemt, har vi trukket lod om en smartphone fra HTC, en HTC One X. Vinderen er kontaktet direkte og vil blive offentliggjort her på siden hurtigst muligt.

Læses lige nu

    Patent- og Varemærkestyrelsen

    Forretningsanalytiker

    Københavnsområdet

    Beredskabsstyrelsen

    Teknologi og IT-arkitekt til Beredskabsstyrelsen

    Københavnsområdet

    Sparekassen Danmark

    Dataudvikler til IT og Operations i Hobro

    Nordjylland

    Banedanmark

    Contract Manager

    Københavnsområdet

    Navnenyt fra it-Danmark

    Pinksky ApS har pr. 1. maj 2026 ansat Jeppe Spanggaard, 29 år,  som Rådgivende konsulent, Partner. Han skal især beskæftige sig med Digitalisering med Microsoft-platformen. Han kommer fra en stilling som Microsoft 365 & SharePoint Specialist hos Evobis ApS. Nyt job

    Jeppe Spanggaard

    Pinksky ApS

    Sharp Consumer Electronics har pr. 1. april 2026 ansat Daniel Eriksson som salgsdirektør for de nordiske lande. Han skal især beskæftige sig med at accelerere virksomhedens vækst i Norden. Han kommer fra en stilling som nordisk salgsdirektør hos Hisense. Han har tidligere beskæftiget sig med detailhandel, kommerciel strategi og markedsudvidelser med bemærkelsesværdige resultater til følge. Nyt job

    Daniel Eriksson

    Sharp Consumer Electronics

    IFS Danmark A/S har pr. 1. april 2026 ansat Sarah Warm som Account Executive, Energy & Utilities. Hun skal især beskæftige sig med salg af IFS' løsninger til nye kunder inden for energibranchen. Hun kommer fra en stilling som Account Executive hos Synergy Investment Group i Holland. Hun er uddannet BSc Economics and Business Economics, Neuroscience & MSc Business Administration Digital Business. Hun har tidligere beskæftiget sig med Solution Sales & Cybersecurity. Nyt job

    Sarah Warm

    IFS Danmark A/S

    IFS Danmark A/S har pr. 2. marts 2026 ansat Marlene Gudman som HR Business Partner. Hun skal især beskæftige sig med HR i Danmark og Norden og lede udvalgte internationale HR-projekter. Hun kommer fra en stilling som Nordic Lead HR Business Partner hos Salesforce. Hun har tidligere beskæftiget sig med international HR med fokus på udvikling af og udfordringer i HR ud fra et forretningsperspektiv. Nyt job

    Marlene Gudman

    IFS Danmark A/S