Skift let format på videofiler

Med Any Video Converter kan du let konvertere alverdens videofiler til MPEG-4. Prøv programmet her.

Sommerferien nærmer sig, og de fleste skal ud og rejse, og hvorfor ikke tage film og fede videoklip med på farten?

Det er nemlig forbavsende let at fylde medieafspilleren med videoindhold, selv om filerne er i flere forskellige formater. Du skal blot konvertere dem, og det går som en leg med Any Video Converter.

Programmet konverterer stort set alle slags videofiler (DivX, XviD, MOV, rm, rmvb, MPEG, VOB, DVD, WMV, AVI) til MPEG-4 format, der kan bruges til eksempelvis iPod/PSP eller andre små medieafspillere.

Du sætter blot den videofil ind, som skal konverteres.

Any Video Converter er meget brugervenligt, og når du starter programmet op, kommer det selv frem med guiden ”getting started” og fortæller dig alt, hvad der skal vides, så du kan konvertere en videofil til MPEG-4 format.

Programmet er hurtigt og let at installere. Du kan prøve Any Video Converter gratis i 30 dage her.

Besøg også resten af vores omfattende Download-sektion.




Brancheguiden
Brancheguide logo
Opdateres dagligt:
Den største og
mest komplette
oversigt
over danske
it-virksomheder
Hvad kan de? Hvor store er de? Hvor bor de?
EG Danmark A/S
Udvikling, salg, implementering og support af software og it-løsninger til ERP, CRM, BA, BI, e-handel og portaler. Infrastrukturløsninger og hardware. Fokus på brancheløsninger.

Nøgletal og mere info om virksomheden
Skal din virksomhed med i Guiden? Klik her

Kommende events
Computerworld Cloud & AI Festival 2025

Med den eksplosive udvikling indenfor cloud & AI er behovet for at følge med og vidensdeling større end nogensinde før. Glæd dig til to dage, hvor du kan netværke med over 2.400 it-professionelle, møde mere end 50 it-leverandører og høre indlæg fra +90 talere. Vi sætter fokus på emner som AI; infrastruktur, compliance, sikkerhed og løsninger for både private og offentlige organisationer.

17. september 2025 | Læs mere


IT og OT i harmoni: Sikring uden at gå på kompromis med effektiviteten

IT og OT smelter sammen – men med risiko for dyre fejl. Få metoder til sikker integration med ERP, kundesystemer og produktion. Tilmeld dig og få styr på forskellene og faldgruberne.

24. september 2025 | Læs mere


NIS2: Vi gør status efter tre måneder og lærer af erfaringerne

Vær med, når vi deler oplevelser med implementering af NIS2 og drøfter, hvordan du undgår at gentage erfaringerne fra GDPR – og særligt undgår kostbar overimplementering.

30. september 2025 | Læs mere