Nyt GPS-site på ComON

Mediaprovider er klar med et nichewebsite om GPS'er.

Og nu til en nyhed fra vores egen verden.

Mediaprovider, der udgiver både CRN og Comon, er klar med et nyt nichesite, der udelukkende skriver om GPS'er. Sitet hedder www.nygps.dk og er en nytænkning inden for digitale medier.

»Hvor vi tidligere har fokuseret på specialtillæg og indstik til vores magasiner og printmedier laver vi nu konsekvent websites, der understøtter et givent tema eller et givent produktområde. Intet andet sted herhjemme, kan man på ét site finde alle oplysninger om de nye GPS-modeller,« siger Mediaproviders ledende chefredaktør Brian Dixen.

Det nye site kan findes som et faneblad i toppen af Comon eller ved at klikke her. Der er allerede flere test på de nyeste GPS'er.

Foruden Comon og CRN udgiver Mediaprovider også Mediamac, Gear, Zoom og Mobil.




Brancheguiden
Brancheguide logo
Opdateres dagligt:
Den største og
mest komplette
oversigt
over danske
it-virksomheder
Hvad kan de? Hvor store er de? Hvor bor de?
EG Danmark A/S
Udvikling, salg, implementering og support af software og it-løsninger til ERP, CRM, BA, BI, e-handel og portaler. Infrastrukturløsninger og hardware. Fokus på brancheløsninger.

Nøgletal og mere info om virksomheden
Skal din virksomhed med i Guiden? Klik her

Kommende events
Cyber Security Summit 2025: Her er truslerne – og sådan beskytter du dine kritiske data

Deltag og få værktøjer til at beskytte din virksomhed mod de nyeste cybertrusler med den rette viden og teknologi.

19. august 2025 | Læs mere


Cyber Security Summit 2025 i Jylland

Deltag og få værktøjer til at beskytte din virksomhed mod de nyeste cybertrusler med den rette viden og teknologi.

21. august 2025 | Læs mere


AI i det offentlige: Potentiale, erfaringer og krav

Hør erfaringerne med at anvende AI til at transformere og effektivisere processer i det offentlige – og med at sikre datakvalitet, governance og overholdelse af retningslinjer.

27. august 2025 | Læs mere