Magi: Fra toplækker fotomodel til julemand på et minut

Se hvordan denne smukke model bliver forvandlet til julemand med langt hvidt skæg og hår på ryggen. Her er en vidunderlig juleparodi på den Photoshop-babe, der hærgede nettet tidligere på året.

Artikel top billede

Måske kan du huske videoen, hvor en almindelig køn pige bliver trukket gennem Photoshop og forvandlet til en model-babe.

Videoen hærgede nettet tidligere i år.

Har du glemt den, kan du gense den her, ellers er der highlights fra forvandlingen i den første del af videoen nederst i artiklen.

Men forvandlingen er ikke slut.

Først tager men en model. Så tilsætter man billedbehandling ....

Efter model-looket er der nemlig et nyt liv som julemand.

..og vupti, så har man en julemand

Det er reklamebureauet Victors & Spoils, som har fortsat Photoshop-behandlingen i denne parodi, der er ganske underholdende.

Samtidig giver det helt nye tanker omkring, hvem der egentlig er inde i julemanden.

God jul, tak fordi du læste med og på gensyn i det nye år.

Happy Holidays from Victors & Spoils on Vimeo.

Læses lige nu

    Forsvarsministeriets Materiel- og Indkøbsstyrelse

    Cyberdivisionen søger IT-supporter til lokal IT i Slagelse

    Region Sjælland

    Netcompany A/S

    IT Consultant

    Midtjylland

    Banedanmark

    Bliv Graduate i IT-Infrastrukturudvikling

    Københavnsområdet

    Annonceindlæg fra Idura

    Driver du et callcenter? Så er det måske disse KPI’er, der presser dig

    I et inbound callcenter, hvor identiteten på den, der ringer ind, skal bekræftes, kan kontrollen nu foregå i telefonkøen. Det understøtter fem centrale KPI'er for callcentre.

    Navnenyt fra it-Danmark

    Renewtech ApS har pr. 15. marts 2026 ansat Jouni Salo som Account Manager for Sverige. Han skal især beskæftige sig med med at styrke Renewtechs nordiske tilstedeværelse med fokus primært på det svenske marked. Han kommer fra en stilling som Key Account Manager hos GoGift. Han har tidligere beskæftiget sig med udvikling af salgsaktiviter og kunderelationer på tværs af flere markeder. Nyt job

    Jouni Salo

    Renewtech ApS

    Renewtech ApS har pr. 1. marts 2026 ansat Emil Holme Fisker som Customer Service Specialist. Han skal især beskæftige sig med at levere høj kvalitets kundeservice og hjælpe Renewtechs kunder med at få de rette løsninger til deres behov. Han kommer fra en stilling som Key Account Manager hos Camro A/S. Han er uddannet som salgselev hos Camro A/S. Han har tidligere beskæftiget sig med at udvikle gode kunderelationer, opsøgende salg og udvikling af salgsaktiviteter. Nyt job

    Emil Holme Fisker

    Renewtech ApS

    Thomas Nakai, Product Owner hos Carlsberg, har pr. 27. januar 2026 fuldført uddannelsen Master i it, linjen i organisation på Aarhus Universitet via It-vest-samarbejdet. Færdiggjort uddannelse

    Thomas Nakai

    Carlsberg