Zepto sælger igen fladskærme til 2.495,-

<B>(Opdateret)</B> Zepto har fået en ny forsyning billige fladskærmstv på lager, siger det danske firma. Fra på mandag sælger Zepto 1.000 styks 32 tommers fladskærme til under 2.500 kroner. Og gentager altså succesen fra sidste måned.

For en måned siden solgte Zepto ud af et 32 tommers fladskærmstv. De blev revet væk i sådan en fart at der blev stillet spørgsmålstegn ved tilbuddets ægthed. Men nu er de på banen igen, for at bevise, at den skam er god nok.

Mandag sælger Zepto 1.000 styks 32 tommers fladskærme til 2.500 kroner. Fordelingende af skærmene sker således: 800 stykker bliver sat til salg på zepto.dk og resten er ligeligt fordelt mellem Zepto Concept Stores i Fields og Fisketorvet, der hver især får 100 skærme. Dørene, både de fysiske og de virtuelle, åbnes mandag den 16. juni klokken 10.

Der er ingen tvivl om, at det er et fordelagtigt tilbud, men træerne vokser altså ikke ind i himlen. ComON opfordrer de interesserede forbrugere til at være oppe på dupperne, hvis de vil sikre sig et af de prisbillige LCD-fjernsyn.

Der er som nævnt 800 enheder til salg online, men de skal fordeles på fem forskellige lande med over 160 millioner indbyggere.

-og selvom dørene til butikkerne på Fisketorvet og i Fields smækkes op på slaget ti, så er der nummeruddelinng allerede fra henholdsvis klokken 07:00 og klokken 06:00. Så det er tidligt i seng søndag og tidligt op (eller online) mandag, hvis man vil se fladskærms-tv til 2.495,-

Se mere om reglerne HER.

Sidst Zepto lavede stuntet med at sælge billige fladskærme blev de ifølge den danske producent revet væk på en eftermiddag. Men nu har de altså bestilt en ny sending hjem.

LCD-tv'et hedder Zview 32" og har en opløsning på 1366 x 768 pixels. Kontrasten er på 1200:1 og der er indbygget subwoofer samt DVB-T og analog tuner.

Læses lige nu

    Annonce

    Navnenyt fra it-Danmark

    Norriq Danmark A/S har pr. 1. juni 2026 ansat Ida Laursen som Junior Consultant. Hun skal især beskæftige sig med at understøtte vores konsulenter med praktiske og analytiske opgaver på diverse kundeprojekter. Hun kommer fra en stilling som Webassistent hos PWT Group A/S. Hun er uddannet bachelor i International Virksomhedskommunikation og er i gang med en kandidat i IT-ledelse. Hun har tidligere beskæftiget sig med kommunikation og webindhold. Nyt job

    Ida Laursen

    Norriq Danmark A/S

    Arctic Wolf Networks har pr. 3. august 2026 ansat Johnny Krogsboll som Head of Sales Engineering for Norden.Med base i Stockholm får han ansvaret for Arctic Wolfs samlede Sales Engineering-organisation i den nordiske region.<br /><br />Johnny Krogsboll skal være med til at udbygge Arctic Wolfs tilstedeværelse i Norden og hjælpe virksomheder og organisationer med at stå stærkere over for et stadig mere komplekst cybertrusselsbillede. Det skal blandt andet ske i tæt samarbejde med Arctic Wolfs vigtigste kanalpartnere i regionen.<br /><br />Gennem sin karriere har Johnny Krogsboll arbejdet med og rådgivet virksomheder hos blandt andre Hewlett-Packard, Trend Micro og Palo Alto Networks med fokus på at skabe konkret værdi af deres teknologiinvesteringer. Nyt job

    Johnny Krogsboll

    Arctic Wolf Networks

    Norriq Danmark A/S har pr. 2. februar 2026 ansat Andreas Dyngberg Pedersen som Solution Architect. Han skal især beskæftige sig med at sætte de overordnede rammer for leverancerne med afsæt i best practice og skalerbarhed. Han kommer fra en stilling som Solution Architect hos Impact commerce. Han er uddannet Hos EUC Syd som Datatekniker og Programmering. Nyt job

    Andreas Dyngberg Pedersen

    Norriq Danmark A/S