Den Blå Avis opruster

Den Blå Avis på nettet opruster, og lokker foreninger og sportsklubber med kontanter, hvis de kan skaffe flere kunder på DBA.dk.

Få kontante fordele hvis I skaffer kunder til DBA.dk. Så enkelt er budskabet fra den blå avis til landets sportsklubber og foreninger.

Det er Børsen, der bringer historien. Ideen går ud på, at klubberne sætter et banner for Den Blå Avis på deres hjemmesider. Hvis en ny unik bruger klikker ind på DBA.dk, via banneret udløser det 20 øre til klubben. Samtidig får klubben 25 procent af de penge, som den nye kunde køber for inden for de første 14 dage.

De 20 øre udløses dog kun første gang, den nye kunde kigger ind på DBA.dk.

Alle kan ansøge om at blive partner med dba.dk. Men Den Blå Avis forbeholder sig ret til at afvise hjemmesider med pornografisk, politisk eller religiøst indhold.




Brancheguiden
Brancheguide logo
Opdateres dagligt:
Den største og
mest komplette
oversigt
over danske
it-virksomheder
Hvad kan de? Hvor store er de? Hvor bor de?
Targit A/S
Udvikling og salg af software til business intelligence.

Nøgletal og mere info om virksomheden
Skal din virksomhed med i Guiden? Klik her

Kommende events
Cyber Security Summit 2025: Her er truslerne – og sådan beskytter du dine kritiske data

Deltag og få værktøjer til at beskytte din virksomhed mod de nyeste cybertrusler med den rette viden og teknologi.

19. august 2025 | Læs mere


Cyber Security Summit 2025 i Jylland

Deltag og få værktøjer til at beskytte din virksomhed mod de nyeste cybertrusler med den rette viden og teknologi.

21. august 2025 | Læs mere


AI i det offentlige: Potentiale, erfaringer og krav

Hør erfaringerne med at anvende AI til at transformere og effektivisere processer i det offentlige – og med at sikre datakvalitet, governance og overholdelse af retningslinjer.

27. august 2025 | Læs mere