Konkurrence: Vind en smart netværksharddisk

Med Qnap TurboNas TS-212 kan du samle film, fotos samt musik og få adgang til herlighederne på din mobil, dit tv eller bærbar. Vind netværksharddisken her.

Artikel top billede

Hvis du vil gøre dit digitale liv lidt nemmere, er det en glimrende idé at investere i en netværksharddisk.

Den er nem at fylde med film, fotos samt musik, og du kan streame indholdet via dit trådløse netværk til mobilen, den bærbare computer eller fladskærmen i stuen.

Netværksharddisken - også populært kaldet NAS - er altså en kommandocentral for dit digitale underholdningslager.

Hvis du ikke har en netværksharddisk eller har en ældre model, så kan du bliver godt kørende med Qnap TurboNas TS-212.

I samarbejde med Qnap udlodder vi netværksharddisken, der ud over at kunne streame musik, film samt billeder også kan tage backup af eksempelvis din computer.

TurboNas TS-212 er desuden udstyret med en USB-port, og derfor kan der kobles en printer til dit hjemmenetværk, som du har adgang til fra eksempelvis flere bærbare computere.

Det er i øvrigt også muligt at få adgang til det digitale indhold på netværksharddisken, selv om du ikke er hjemme. Det foregår via en app på mobilen eller via browseren på din bærbare computer.

Qnap TurboNas TS-212 har en værdi af 1.300 kroner - og du kan vinde den her.

Du kan læse mere om Qnap TurboNas TS-212 her.

Bemærk, der følger ikke harddiske med Qnap TurboNas TS-212.

Konkurrencen løber frem til den 19. februar 2013 klokken 12. Det er kun tilladt at deltage én gang, og forsøg på snyd vil føre til udelukkelse.

FOR AT DELTAGE I KONKURRENCEN SKAL DU KLIKKE HER

Læses lige nu

    Annonce

    Forsvarsministeriets Materiel- og Indkøbsstyrelse

    Test Manager til Drift- og Støttesektionen ved Forsvarsministeriets Materiel- og Indkøbsstyrelse

    Københavnsområdet

    Unik System Design A/S

    Product Owner – AI-First Property Management

    Sydjylland

    Politiets Efterretningstjeneste

    Data engineer til PET

    Københavnsområdet

    Navnenyt fra it-Danmark

    LCG har pr. 1. september 2026 ansat Thomas Wong, 47 år,  som Director of Cyber & Risk Advisory. Han skal især beskæftige sig med Ansvar for at udvikle LCG’s rådgivning inden for cybersikkerhed, cyberrisiko og GRC. Han kommer fra en stilling som VP of security hos Atea. Nyt job
    Elbek & Vejrup A/S har pr. 15. august 2026 ansat Anne-Sofie Andreasen som Project Manager i Projekt & Service. Hun skal især beskæftige sig med ledelse og koordinering af projekter og serviceopgaver. Hun kommer fra en stilling som konsulent med fokus på digitale løsninger hos XFLow. Hun er uddannet cand.it. i IT, Kommunikation og Organisation. Hun har tidligere beskæftiget sig med analyse, udvikling, test og implementering af løsninger samt udarbejdelse af brugervejledninger. Nyt job

    Anne-Sofie Andreasen

    Elbek & Vejrup A/S

    Netip A/S har pr. 1. august 2026 ansat Thomas B. Steffensen som Seniorkonsulent ved netIP's kontor i Thisted. Han kommer fra en stilling som Senior IT/OT Network Consultant hos Frontmatec. Nyt job
    Norriq Danmark A/S har pr. 2. marts 2026 ansat Kristoffer Hyltoft Overlund som Consultant ERP. Han skal især beskæftige sig med understøtte vores kunders forretning og vækstambitioner. Han kommer fra en stilling som Salgskonsulent hos D´Wine. Han er uddannet hos Aalborg Universitet hvor hvor han har taget en cand.it, IT-ledelse. Nyt job

    Kristoffer Hyltoft Overlund

    Norriq Danmark A/S