Konkurrence: Vind en smart netværksharddisk

Med Qnap TurboNas TS-212 kan du samle film, fotos samt musik og få adgang til herlighederne på din mobil, dit tv eller bærbar. Vind netværksharddisken her.

Artikel top billede

Hvis du vil gøre dit digitale liv lidt nemmere, er det en glimrende idé at investere i en netværksharddisk.

Den er nem at fylde med film, fotos samt musik, og du kan streame indholdet via dit trådløse netværk til mobilen, den bærbare computer eller fladskærmen i stuen.

Netværksharddisken - også populært kaldet NAS - er altså en kommandocentral for dit digitale underholdningslager.

Hvis du ikke har en netværksharddisk eller har en ældre model, så kan du bliver godt kørende med Qnap TurboNas TS-212.

I samarbejde med Qnap udlodder vi netværksharddisken, der ud over at kunne streame musik, film samt billeder også kan tage backup af eksempelvis din computer.

TurboNas TS-212 er desuden udstyret med en USB-port, og derfor kan der kobles en printer til dit hjemmenetværk, som du har adgang til fra eksempelvis flere bærbare computere.

Det er i øvrigt også muligt at få adgang til det digitale indhold på netværksharddisken, selv om du ikke er hjemme. Det foregår via en app på mobilen eller via browseren på din bærbare computer.

Qnap TurboNas TS-212 har en værdi af 1.300 kroner - og du kan vinde den her.

Du kan læse mere om Qnap TurboNas TS-212 her.

Bemærk, der følger ikke harddiske med Qnap TurboNas TS-212.

Konkurrencen løber frem til den 19. februar 2013 klokken 12. Det er kun tilladt at deltage én gang, og forsøg på snyd vil føre til udelukkelse.

FOR AT DELTAGE I KONKURRENCEN SKAL DU KLIKKE HER

Læses lige nu

    SOS International

    Principal Solution Architect

    Københavnsområdet

    Capgemini Danmark A/S

    Management Consultant

    Københavnsområdet

    Forsvarsministeriets Materiel- og Indkøbsstyrelse

    Konsulenter til IT-kontraktstyring og IT-udbud til gennemgførelse af IT-anskaffelser i Forsvaret

    Københavnsområdet

    SOS International

    Fagligt ambitiøs Scrum Master

    Midtjylland

    Computerworld Events

    Vi samler hvert år mere end 6.000 deltagere på mere end 70 events for it-professionelle.

    Ekspertindsigt – Lyt til førende specialister og virksomheder, der deler viden om den nyeste teknologi og de bedste løsninger.
    Netværk – Mød beslutningstagere, kolleger og samarbejdspartnere på tværs af brancher.
    Praktisk viden – Få konkrete cases, værktøjer og inspiration, som du kan tage direkte med hjem i organisationen.
    Aktuelle tendenser – Bliv opdateret på de vigtigste dagsordener inden for cloud, sikkerhed, data, AI og digital forretning.

    It-løsninger | Online

    Business Central 2026: AI, Power Apps og branchemoduler

    Få hands-on viden om, hvordan du kan skalere din virksomhed med AI, Power Apps og branchemoduler i Dynamics 365 Business Central.

    Sikkerhed | København S

    Roundtable: Sådan forbereder du virksomheden på næste trusselsbillede

    Verden er i opbrud. Voldsomme geopolitiske forandringer, fortsat krig i Europa og konstante cyberangreb stiller helt nye krav til danske virksomheder. Trusselsbilledet ændrer sig fra uge til uge - og det kræver både politisk forståelse,...

    Sikkerhed | København

    Identity Festival 2026 - København

    Er du klar til en dag, der udfordrer din forståelse af, hvad Identity & Access Management kan gøre for din organisation? En dag fyldt med indsigt, inspiration og løsninger, der sætter kursen for, hvordan vi arbejder med IAM i de kommende år.

    Se alle vores events inden for it

    Navnenyt fra it-Danmark

    Immeo har pr. 1. februar 2026 ansat Patricia Oczki som Marketing Manager. Hun kommer fra en stilling som Head of Marketing and Communication hos Coach Solutions. Nyt job
    Infosuite A/S har pr. 1. marts 2026 ansat Henrik Sandmann som Chief Operating Officer (COO). Han skal især beskæftige sig med drift, produktudvikling og skalering, herunder også procesforbedringer og udnyttelse af AI og nye teknologier. Han kommer fra en stilling som Program Director hos ADMG ApS. Han er uddannet cand. scient i datalogi og har derudover en MBA indenfor strategi, ledelse og forretningsudvikling. Nyt job

    Henrik Sandmann

    Infosuite A/S

    Idura har pr. 1. januar 2026 ansat Lars Mørch, 54 år,  som VP of Sales. Han skal især beskæftige sig med Iduras salgsorganisation, implementere en ny go-to-market-model og sikre udviklingen af virksomhedens identitetsplatform. Han kommer fra en stilling som Regional Vice President hos Avallone. Han er uddannet på CBS og har en BA i Organization & Innovation. Han har tidligere beskæftiget sig med internationalt SaaS-salg og forretningsudvikling fra både scale-ups og globale teknologivirksomheder. Nyt job

    Lars Mørch

    Idura