Konkurrence: Vind en smart netværksharddisk

Med Qnap TurboNas TS-212 kan du samle film, fotos samt musik og få adgang til herlighederne på din mobil, dit tv eller bærbar. Vind netværksharddisken her.

Artikel top billede

Hvis du vil gøre dit digitale liv lidt nemmere, er det en glimrende idé at investere i en netværksharddisk.

Den er nem at fylde med film, fotos samt musik, og du kan streame indholdet via dit trådløse netværk til mobilen, den bærbare computer eller fladskærmen i stuen.

Netværksharddisken - også populært kaldet NAS - er altså en kommandocentral for dit digitale underholdningslager.

Hvis du ikke har en netværksharddisk eller har en ældre model, så kan du bliver godt kørende med Qnap TurboNas TS-212.

I samarbejde med Qnap udlodder vi netværksharddisken, der ud over at kunne streame musik, film samt billeder også kan tage backup af eksempelvis din computer.

TurboNas TS-212 er desuden udstyret med en USB-port, og derfor kan der kobles en printer til dit hjemmenetværk, som du har adgang til fra eksempelvis flere bærbare computere.

Det er i øvrigt også muligt at få adgang til det digitale indhold på netværksharddisken, selv om du ikke er hjemme. Det foregår via en app på mobilen eller via browseren på din bærbare computer.

Qnap TurboNas TS-212 har en værdi af 1.300 kroner - og du kan vinde den her.

Du kan læse mere om Qnap TurboNas TS-212 her.

Bemærk, der følger ikke harddiske med Qnap TurboNas TS-212.

Konkurrencen løber frem til den 19. februar 2013 klokken 12. Det er kun tilladt at deltage én gang, og forsøg på snyd vil føre til udelukkelse.

FOR AT DELTAGE I KONKURRENCEN SKAL DU KLIKKE HER

Computerworld Events

Vi samler hvert år mere end 6.000 deltagere på mere end 70 events for it-professionelle.

Ekspertindsigt – Lyt til førende specialister og virksomheder, der deler viden om den nyeste teknologi og de bedste løsninger.
Netværk – Mød beslutningstagere, kolleger og samarbejdspartnere på tværs af brancher.
Praktisk viden – Få konkrete cases, værktøjer og inspiration, som du kan tage direkte med hjem i organisationen.
Aktuelle tendenser – Bliv opdateret på de vigtigste dagsordener inden for cloud, sikkerhed, data, AI og digital forretning.

Sikkerhed | Online

Connected sikkerhed: Sådan samles netværk, drift og sikkerhed i én platform

Få indblik i, hvordan NaaS og SOC samler netværk og sikkerhed i én platform. Hør Semler Group dele erfaringer med hurtigere trusselsrespons, færre leverandører og mindre kompleks drift. Deltag og se, hvordan moderne sikkerhedsdrift skalerer i...

Infrastruktur | Frederiksberg

Roundtable: Suverænitet, risk management og resiliens i en urolig verden

Digital suverænitet er rykket fra politisk debat til konkret risikostyring.På dette eksklusive dinner roundtable samler Computerworld, T-Systems og Palo Alto Networks 12-15 ledende it- og sikkerhedsbeslutningstagere til en fortrolig samtale om...

Se alle vores events inden for it

Navnenyt fra it-Danmark

Netip A/S har pr. 1. juni 2026 ansat Kristina Svingel Jeppesen som bogholder ved netIP's kontor i Thisted. Hun kommer fra en stilling som Kontorassistent hos DFI Geisler. Nyt job
Netip A/S har pr. 1. maj 2026 ansat Steffen Bendix Søjberg som Systemkonsulent ved netIP's kontor i Rødekro. Han kommer fra en stilling som Systemadministr,og har været i branchen i mange år. Nyt job
Jakob Dirksen, SVP, Nordic Customer Delivery & Operations hos GlobalConnect, er pr. 1. maj 2026 forfremmet til EVP, Infrastructure Delivery & Operations. Han skal fremover især beskæftige sig med at lede Infrastructure Delivery & Operations, der har til opgave at drive og udvikle fibernetværket på tværs af virksomheden. Forfremmelse

Jakob Dirksen

GlobalConnect

IFS Danmark A/S har pr. 1. juni 2026 ansat Lasse Hounsgaard som AI Account Executive. Lasse skal især beskæftige sig med udrulning af IFS.ai Logistics i Norden. Lasse kommer fra en stilling som Manufacturing Account Executive hos Autodesk ApS. Lasse er uddannet cand.merc. i International Virksomhedsøkonomi. Lasse har tidligere beskæftiget sig med digitalisering af danske og nordiske virksomheder. Nyt job

Lasse Hounsgaard

IFS Danmark A/S