Artikel top billede

Nej, dit Comon.dk og PCworld.dk ligner ikke sig selv

Comon.dk ligner slet ikke sig selv. Men det er der en grund til. Se her hvorfor Comon.dk og PCWorld.dk nu er en del af Computerworld.dk.

Den skarpsindige læser har nok allerede opdaget at Comon.dk og Pcworld.dk ikke ligner sig selv.

Det skyldes at Comon.dk, Pcworld.dk og Channelworld.dk alle er blevet samlet på Computerworld.dk.

Det giver os 152.770 it-artikler - til de i alt over 220.000 unikke læsere som medierne har til sammen.

Men vigtigst af alt så giver det os på den samlede redaktion muligheden for at skrive og vise dig de bedste it-nyheder og it-historier på én samlet side.

Men Comon.dk og Pcworld.dk er ikke helt væk: I stedet eksisterer siden som en Comon-sektion på Computerworld.dk. Og taster du comon.dk ind i din browser er det her, i forholdsvis velkendte rammer og hos stort set de samme skribenter, at du lander. Ligesom nyhedsbrevet fortsætte som før, nu blot en enkelt gang om dagen.

Men uanset hvad, så kan du nu gå på opdagelse i resten af det nu samlede store Computerworld.dk-univers.

I øvrigt har vi samtidig lavet en række forbedringer på sitet. Dem kan du læse mere om her.




Brancheguiden
Brancheguide logo
Opdateres dagligt:
Den største og
mest komplette
oversigt
over danske
it-virksomheder
Hvad kan de? Hvor store er de? Hvor bor de?
Ciklum ApS
Offshore software- og systemudvikling.

Nøgletal og mere info om virksomheden
Skal din virksomhed med i Guiden? Klik her

Kommende events
Cyber Security Summit 2025: Her er truslerne – og sådan beskytter du dine kritiske data

Deltag og få værktøjer til at beskytte din virksomhed mod de nyeste cybertrusler med den rette viden og teknologi.

19. august 2025 | Læs mere


Cyber Security Summit 2025 i Jylland

Deltag og få værktøjer til at beskytte din virksomhed mod de nyeste cybertrusler med den rette viden og teknologi.

21. august 2025 | Læs mere


AI i det offentlige: Potentiale, erfaringer og krav

Hør erfaringerne med at anvende AI til at transformere og effektivisere processer i det offentlige – og med at sikre datakvalitet, governance og overholdelse af retningslinjer.

27. august 2025 | Læs mere