Oplad din smartphone lynhurtigt i bilen

Den nye OnePlus Supervooc 80W biloplader gør det muligt at oplade mobiltelefon og andre gadgets lynhurtigt, når du ruller afsted i bilen.

Artikel top billede

(Foto: Computerworld)

Af Rasmus Elm Rasmussen, Alt om Data

Denne artikel er oprindeligt bragt på Alt om Data. Computerworld overtog i november 2022 Alt om Data. Du kan læse mere om overtagelsen her.

I går kunne OnePlus løfte sløret for deres nye 10T-mobil, der byder på markedets hurtigste opladning:

https://www.altomdata.dk/oneplus-klar-med-heftig-powermobil-til-overkommelig-pris/

Der nytter dog ikke meget med en mobil, der kan lade lynhurtigt, hvis man sidder i en bil, der kun kan levere 5W ud af USB-stikket.

Derfor præsenterede OnePlus også en ny bilplader, som er i stand til at fylde strøm på mobilen med op til 80W. Er mobilen i stand til at trække så meget har du en fuld opladning på en halv times tid.

Oplader alle enheder

Uanset mobilens evner vil OnePlus OnePlus Supervooc 80W leverer den maksimale effekt, hvad enten det gælder Androids, iPhone, høretelefoner, bærbare computere, tablets, mobile spillekonsoller mm.

OnePlus OnePlus Supervooc 80W sælges til 499 kroner og er på markedet inden længe.

Læses lige nu

    Annonce

    Forsvaret

    AI engineer til Forsvarets AI Center

    Københavnsområdet

    Forsvarsministeriets Materiel- og Indkøbsstyrelse

    Cyberdivisionen søger IT-kyndig koordinator til infrastruktursystemer i Hvidovre

    Københavnsområdet

    Netcompany A/S

    Erfaren Linux Operations Engineer

    Midtjylland

    Event: Computerworld Summit 2027 - Aarhus

    Digital transformation | Aarhus C

    Styrk din digitale strategi med konkret brug af AI og ny teknologi. Mød 250 it-professionelle, få indsigter, løsninger og netværk på én dag. Computerworld Summit i København viser hvordan teknologi skaber forretningsværdi – her og nu.

    25. maj 2027 | Gratis deltagelse

    Navnenyt fra it-Danmark

    Arctic Wolfs Network har pr. 1. september 2026 ansat Victor Dohlmann som Sales Director for Nordics. Nyt job

    Victor Dohlmann

    Arctic Wolfs Network

    Netip A/S har pr. 14. september 2026 ansat Andreas Thorø Møller som Systemkonsulent ved netIP's kontor i Aarhus. Han kommer fra en stilling som Endpoint Consultant hos Fellowmind Denmark A/S. Han er uddannet Datatekniker. Nyt job
    Norriq Danmark A/S har pr. 2. februar 2026 ansat Andreas Dyngberg Pedersen som Solution Architect. Han skal især beskæftige sig med at sætte de overordnede rammer for leverancerne med afsæt i best practice og skalerbarhed. Han kommer fra en stilling som Solution Architect hos Impact commerce. Han er uddannet Hos EUC Syd som Datatekniker og Programmering. Nyt job

    Andreas Dyngberg Pedersen

    Norriq Danmark A/S

    Netip A/S har pr. 1. august 2026 ansat Thomas B. Steffensen som Seniorkonsulent ved netIP's kontor i Thisted. Han kommer fra en stilling som Senior IT/OT Network Consultant hos Frontmatec. Nyt job