Download: Find dine links hurtigt

Hvis man har gemt mange links under sine foretrukne, kan det nogle gange kræve en større eftersøgning at finde lige det, man leder efter. Men med Find Favorites kan du søge efter linket uden at åbne din browser. Prøv det her.

Hvor pokker var det nu, jeg gemte det link?

Hvis du bruger Internet Explorer og har mange links gemt under foretrukne – og hvem har ikke det – er det ikke altid lige hurtigt at finde det link, du skal bruge.

Men med Find Favorites kan du hurtigt finde linket - endda uden at åbne browseren.

Det er et lille program, der har en oversigt over dine foretrukne, som du kan søge i. Programmet søger både i navn, webadressen og navnet på den mappe i foretrukne, som linket ligger i.

Hvis du dobbeltklikker på linket, åbner det automatisk i Explorer, og ellers kan du vælge at åbne det i et eksisterende browservindue.

Programmet fylder lidt over en megabyte og virker på Vista-maskiner.

Hent Find Favorites 3.01 her.

Besøg også resten af vores omfattende Download-sektion.

Læses lige nu

    Event: Platform X 2027: Forretning, teknologi og transformation

    It-løsninger |

    Mød verdens stærkeste og mest effektive platforme der driver den digitale transformation samlet i København - og dyk ned i den nyeste teknologi.

    29 april 2027 | Gratis deltagelse

    Navnenyt fra it-Danmark

    Freja Egelund Grønnemose, junior automation developer hos WITRICS A/S, har pr. 16. juni 2026 fuldført uddannelsen diplomingeniør i softwareteknologi (B.Eng Software Technology) på Danmarks Tekniske Universitet - DTU. Færdiggjort uddannelse
    IFS Danmark A/S har pr. 1. juni 2026 ansat Lasse Hounsgaard som AI Account Executive. Lasse skal især beskæftige sig med udrulning af IFS.ai Logistics i Norden. Lasse kommer fra en stilling som Manufacturing Account Executive hos Autodesk ApS. Lasse er uddannet cand.merc. i International Virksomhedsøkonomi. Lasse har tidligere beskæftiget sig med digitalisering af danske og nordiske virksomheder. Nyt job

    Lasse Hounsgaard

    IFS Danmark A/S

    Heidi Johansen, chef for IT og Digitalisering hos Zealand Business College, har pr. 24. juni 2026 fuldført uddannelsen Master i it, linjen i organisation på Aarhus Universitet via It-vest-samarbejdet. Færdiggjort uddannelse

    Heidi Johansen

    Zealand Business College

    Steen Marquard,  Jabra, er pr. 15. juni 2026 udnævnt som Regional President for Norden og UK. Han er uddannet HD(O). Han beskæftiger sig med I sin nye rolle får Steen ansvar for at videreudvikle salget af virksomhedens professionelle lyd- og videoløsninger, samt styrke samarbejdet med channel teams og partnere på tværs af regionen. Udnævnelse