Den århusianske content management leverandør Dynamic Systems A/S har indgået en strategisk alliance med Unik Pine Tree ApS, der betegnes som en af landets største it-leverandører til den grafiske branche.
Denne side indeholder artikler med forskellige perspektiver på Identity & Access Management i private og offentlige organisationer. Artiklerne behandler aktuelle IAM-emner og leveres af producenter, rådgivere og implementeringspartnere.
Det er netop den grafiske branche, der grunden til samarbejdet, skriver Børsen i dag. Dynamic Systems og Unik Pine Tree vil nemlig samle deres kræfter omkring fænomenet dynamisk publicering, der er et område i kraftig vækst.
Dynamic Systems' salgschef Søren Jensen betegner i Børsen matchningen mellem de to virksomheder som perfekt: Dynamic Systems står stærkt på CMS-markedet mens Vejle-firmaet har mange års erfaring med afsætning af software.