Så er GADGETkalenderen i gang!

Sennheiser Momentum In-Ear er kompakte og giver lyd i høj klasse. Du kan vinde dem i vores GADGETkalender.

Artikel top billede

(Foto: Computerworld)

Af Mette Eklund Andersen, Alt om Data

Denne artikel er oprindeligt bragt på Alt om Data. Computerworld overtog i november 2022 Alt om Data. Du kan læse mere om overtagelsen her.

Det er endelig blevet december, og det betyder, at vi starter årets store GADGETkalender, hvor du kan vinde præmier for over 20.000 kr. Du kan deltage i vores online kalender hver dag helt frem til den 29. december, og alle låger er åbne i hele perioden.

Blandt de mange lækre præmier kan du vinde Sennheiser Momentum In-Ear.

Sennheiser Momentum In-Ear er både kompakte, så du altid kan finde plads til dem  i lommen eller tasken, og leverer samtidig lyd i høj klasse. De veldesignede in-ear-hovedtelefoner er da også skabt af kvalitetsprodukter såsom rustfrit stål fremfor plastik. Ørepropperne har en ergonomisk og justerbar vinkel på 15° samt ekstra øremuffer, så de kan tilpasses præcis dine ører. Derudover får du en utrolig åben og klar lyd til din musiklytning på farten. Kablet på Sennheiser Momentum In-Ear er elliptisk, så du undgår sammenfiltrede ledninger, og der er indbygget en multifunktionsfjernbetjening med tre knapper i ledningen. Dermed kan du nemt styre musikken uden at skulle fiske din mobil op af lommen, og da der også er indbygget mikrofon, kan du foretage opkald direkte fra headsettet.

Klik her for at svare på spørgsmålet om Sennheiser Momentum In-Ear og deltag i GADGETkalenderen.

Sennheiser Momentum In-Ear er blandt de lækre præmier i GADGETkalender 2016 Sennheiser Momentum In-Ear er blandt de lækre præmier i GADGETkalender 2016

[hoops name="Competition like"]

Læses lige nu

    Event: Platform X 2026: Forretning, teknologi og transformation

    It-løsninger | København V

    Mød verdens stærkeste og mest effektive platforme der driver den digitale transformation samlet i København - og dyk ned i den nyeste teknologi.

    27. maj 2026 | Gratis deltagelse

    Navnenyt fra it-Danmark

    Norriq Danmark A/S har pr. 1. oktober 2025 ansat Rasmus Stage Sørensen som Operations Director. Han kommer fra en stilling som Partner & Director, Delivery hos Impact Commerce. Han er uddannet kandidat it i communication and organization på Aarhus University. Han har tidligere beskæftiget sig med med at drive leveranceorganisationer. Nyt job

    Rasmus Stage Sørensen

    Norriq Danmark A/S

    IT Confidence A/S har pr. 1. oktober 2025 ansat Henrik Thøgersen som it-konsulent med fokus på salg. Han skal især beskæftige sig med rådgivende salg, account management og udvikling af kundeporteføljer på tværs af it-drift, sikkerhed og cloud-løsninger. Han kommer fra en stilling som freelancer i eget firma og client manager hos IT Relation og IT-Afdelingen A/S. Han er uddannet elektromekaniker. Han har tidligere beskæftiget sig med salg af it-løsninger, account management, it-drift og rådgivning samt undervisning og ledelse. Nyt job

    Henrik Thøgersen

    IT Confidence A/S

    Norriq Danmark A/S har pr. 1. oktober 2025 ansat Huy Duc Nguyen som Developer ERP. Han skal især beskæftige sig med at bidrage til at udvikle, bygge og skræddersy IT-løsninger, der skaber vækst og succes i vores kunders forretninger. Han kommer fra en stilling som Software Developer hos Navtilus. Han er uddannet i bioteknologi på Aalborg University. Nyt job

    Huy Duc Nguyen

    Norriq Danmark A/S