Så er GADGETkalenderen i gang!

Sennheiser Momentum In-Ear er kompakte og giver lyd i høj klasse. Du kan vinde dem i vores GADGETkalender.

Artikel top billede

(Foto: Computerworld)

Af Mette Eklund Andersen, Alt om Data

Denne artikel er oprindeligt bragt på Alt om Data. Computerworld overtog i november 2022 Alt om Data. Du kan læse mere om overtagelsen her.

Det er endelig blevet december, og det betyder, at vi starter årets store GADGETkalender, hvor du kan vinde præmier for over 20.000 kr. Du kan deltage i vores online kalender hver dag helt frem til den 29. december, og alle låger er åbne i hele perioden.

Blandt de mange lækre præmier kan du vinde Sennheiser Momentum In-Ear.

Sennheiser Momentum In-Ear er både kompakte, så du altid kan finde plads til dem  i lommen eller tasken, og leverer samtidig lyd i høj klasse. De veldesignede in-ear-hovedtelefoner er da også skabt af kvalitetsprodukter såsom rustfrit stål fremfor plastik. Ørepropperne har en ergonomisk og justerbar vinkel på 15° samt ekstra øremuffer, så de kan tilpasses præcis dine ører. Derudover får du en utrolig åben og klar lyd til din musiklytning på farten. Kablet på Sennheiser Momentum In-Ear er elliptisk, så du undgår sammenfiltrede ledninger, og der er indbygget en multifunktionsfjernbetjening med tre knapper i ledningen. Dermed kan du nemt styre musikken uden at skulle fiske din mobil op af lommen, og da der også er indbygget mikrofon, kan du foretage opkald direkte fra headsettet.

Klik her for at svare på spørgsmålet om Sennheiser Momentum In-Ear og deltag i GADGETkalenderen.

Sennheiser Momentum In-Ear er blandt de lækre præmier i GADGETkalender 2016 Sennheiser Momentum In-Ear er blandt de lækre præmier i GADGETkalender 2016

[hoops name="Competition like"]

Læses lige nu

    Event: Computerworld Summit 2026 - Aarhus

    Digital transformation | Aarhus C

    Styrk din digitale strategi med konkret brug af AI og ny teknologi. Mød 200 it-professionelle, få indsigter, løsninger og netværk på én dag. Computerworld Summit i Aarhus viser hvordan teknologi skaber forretningsværdi – her og nu.

    21 april 2026 | Gratis deltagelse

    Navnenyt fra it-Danmark

    Renewtech ApS har pr. 15. marts 2026 ansat Per Forberg som Account Manager for Sustainable Relations. Han skal især beskæftige sig med etablere nye partnerskaber med henblik på ITAD og sourcing kontrakter med hostingvirksomheder og strategiske slutbrugere. Han kommer fra en stilling som Nordic Key Account Manager hos Tesa. Han er uddannet hos Lund University og har en MBA i Management. Han har tidligere beskæftiget sig med at styrke salgsaktiviteter og partnerskaber på tværs af nordiske markeder. Nyt job

    Per Forberg

    Renewtech ApS

    Marie Søndergaard, Acting Chief Product Owner hos Energinet, har pr. 26. januar 2026 fuldført uddannelsen Master i it, linjen i organisation på Aarhus Universitet via It-vest-samarbejdet. Færdiggjort uddannelse

    Marie Søndergaard

    Energinet

    Mikkel Hjortlund-Fernández, Service Manager hos Terma Group, har pr. 26. januar 2026 fuldført uddannelsen Master i it, linjen i organisation på Aarhus Universitet via It-vest. Foto: Per Bille. Færdiggjort uddannelse