Af Mette Eklund Andersen, Alt om Data
Denne artikel er oprindeligt bragt på Alt om Data. Computerworld overtog i november 2022 Alt om Data. Du kan læse mere om overtagelsen her.
Det er endelig blevet december, og det betyder, at vi starter årets store GADGETkalender, hvor du kan vinde præmier for over 20.000 kr. Du kan deltage i vores online kalender hver dag helt frem til den 29. december, og alle låger er åbne i hele perioden.
Blandt de mange lækre præmier kan du vinde Sennheiser Momentum In-Ear.
Sennheiser Momentum In-Ear er både kompakte, så du altid kan finde plads til dem i lommen eller tasken, og leverer samtidig lyd i høj klasse. De veldesignede in-ear-hovedtelefoner er da også skabt af kvalitetsprodukter såsom rustfrit stål fremfor plastik. Ørepropperne har en ergonomisk og justerbar vinkel på 15° samt ekstra øremuffer, så de kan tilpasses præcis dine ører. Derudover får du en utrolig åben og klar lyd til din musiklytning på farten. Kablet på Sennheiser Momentum In-Ear er elliptisk, så du undgår sammenfiltrede ledninger, og der er indbygget en multifunktionsfjernbetjening med tre knapper i ledningen. Dermed kan du nemt styre musikken uden at skulle fiske din mobil op af lommen, og da der også er indbygget mikrofon, kan du foretage opkald direkte fra headsettet.
Klik her for at svare på spørgsmålet om Sennheiser Momentum In-Ear og deltag i GADGETkalenderen.

[hoops name="Competition like"]