Sidste chance for at vinde Velop

Vil du have internet i alle hjemmets afkroge? Så skynd dig at deltage i konkurrencen om Linksys Velop.

Artikel top billede

(Foto: Computerworld)

Af Mette Eklund Andersen, Alt om Data

Denne artikel er oprindeligt bragt på Alt om Data. Computerworld overtog i november 2022 Alt om Data. Du kan læse mere om overtagelsen her.

Vil du have internet i alle hjemmets afkroge? Så skynd dig at deltage i konkurrencen om Linksys Velop.

Der er ikke noget mere irriterende, end når dit hjemmenetværk ikke dækker hele dit hjem, og du får udfald i entreen, i soveværelset eller andre steder. Hvis du deltager i denne konkurrence, har du chancen for at vinde det nye Linksys Velop-system, der skulle sikre stabilt  internet i hele dit hjem og til alle familiens enheder.

Velop-systemet bruger den nye mesh-teknologi med dynamisk tri-band-teknologi, der skaber et stærkt hjemmenetværk uden at sænke hastigheden eller skabe udfald. Der medfølger tre Velop-noder, som du kan placere rundt om i dit hjem. Opsætningen af systemet foregår via en app på din iOS- eller Android-enhed, og appen hjælper dig med at placere de tre Velop-noder så de bedst dækker dit hjem med internet. Linksys Velop er derudover elegant designet, så de nemt kan stå fremme i dit hjem.

Alt du skal gøre for at deltage i konkurrencen om Linksys Velop-systemet til en værdi af 5290 kr. er at klikke på nedenstående link og svare på nedenstående spørgsmål:

Velop udkonkurrerer alle konkurrenter ved at tilbyde hurtigere hastigheder via kombinationen af 3 Wi-Fi frekvensbånd, hvor hvert bånd er optimeret for maksimal Wi-Fi, der sikrer den bedste ydelse i hele hjemmet. Det er underordnet om du streamer 4K indhold, spiller online eller video-chatter. Velop leverer lynhurtigt Wi-Fi til samtlige tilsluttede enheder. Hvad hedder featuren med 3 Wi-Fi frekvensbånd:

  1. Tri-band access technology
  2. Dynamic Tri-band technology
  3. Static Tri-band technology

Find svaret her www.linksys.com/dk/p/P-WHW0303/

Klik her for at deltage i konkurrencen.

Skynd dig at deltage for konkurrencen løber kun til og med d. 1. marts. Vinderen får direkte besked.

Læses lige nu

    Politiets Efterretningstjeneste

    Teamledere til PETs indhentningsafdeling

    Københavnsområdet

    Jet Time A/S

    Dataanalytiker (Data Analyst)

    Københavnsområdet

    Statens IT

    IT-projektleder hos Statens It

    Københavnsområdet

    Forsvarsministeriets Materiel- og Indkøbsstyrelse

    Nye kolleger søges til IT Stab i Forsvaret

    Midtjylland

    Computerworld Events

    Vi samler hvert år mere end 6.000 deltagere på mere end 70 events for it-professionelle.

    Ekspertindsigt – Lyt til førende specialister og virksomheder, der deler viden om den nyeste teknologi og de bedste løsninger.
    Netværk – Mød beslutningstagere, kolleger og samarbejdspartnere på tværs af brancher.
    Praktisk viden – Få konkrete cases, værktøjer og inspiration, som du kan tage direkte med hjem i organisationen.
    Aktuelle tendenser – Bliv opdateret på de vigtigste dagsordener inden for cloud, sikkerhed, data, AI og digital forretning.

    It-løsninger | Online

    Kod smartere med GitHub Copilot

    Få styr på GitHub Copilot og skriv bedre kode hurtigere. Se hvordan Copilot løser opgaver, sparrer på fejl og løfter komplekse workflows. Oplev live demo og lær hvordan du kommer i gang med licenser og opsætning.

    Sikkerhed | København

    Cyber Threats

    Få teknisk indsigt og konkrete løsninger til at modstå moderne cyberangreb. Lær af fejl, stop angreb i tide og byg systemer med ægte resiliens. Fokus på lavniveau-detektion, netværksovervågning og hurtig gendannelse. Deltag i Cyber Threats fra...

    It-løsninger | København V

    Platform X 2026: Forretning, teknologi og transformation

    Mød verdens stærkeste og mest effektive platforme der driver den digitale transformation samlet i København - og dyk ned i den nyeste teknologi.

    Se alle vores events inden for it

    Navnenyt fra it-Danmark

    Guardsix har pr. 1. april 2026 ansat Annbritt Andersen som Global Chief Revenue Officer (CRO). Hun skal især beskæftige sig med at geare organisationen til en markant skalering i Europa. Hun har tidligere beskæftiget sig med globale kommercielle strategier for nogle af branchens allerstørste spillere, herunder Microsoft. Nyt job
    Sharp Consumer Electronics har pr. 1. april 2026 ansat Daniel Eriksson som salgsdirektør for de nordiske lande. Han skal især beskæftige sig med at accelerere virksomhedens vækst i Norden. Han kommer fra en stilling som nordisk salgsdirektør hos Hisense. Han har tidligere beskæftiget sig med detailhandel, kommerciel strategi og markedsudvidelser med bemærkelsesværdige resultater til følge. Nyt job

    Daniel Eriksson

    Sharp Consumer Electronics

    Alexander Hoffmann, SVP, Technology & IT hos GlobalConnect, er pr. 1. maj 2026 forfremmet til EVP, Tech, IT & Security. Han skal fremover især beskæftige sig med at lede den fortsatte udvikling af en mere integreret og software-drevet infrastrukturplatform. Forfremmelse

    Alexander Hoffmann

    GlobalConnect