Sidste chance for at vinde Velop

Vil du have internet i alle hjemmets afkroge? Så skynd dig at deltage i konkurrencen om Linksys Velop.

Artikel top billede

(Foto: Computerworld)

Af Mette Eklund Andersen, Alt om Data

Denne artikel er oprindeligt bragt på Alt om Data. Computerworld overtog i november 2022 Alt om Data. Du kan læse mere om overtagelsen her.

Vil du have internet i alle hjemmets afkroge? Så skynd dig at deltage i konkurrencen om Linksys Velop.

Der er ikke noget mere irriterende, end når dit hjemmenetværk ikke dækker hele dit hjem, og du får udfald i entreen, i soveværelset eller andre steder. Hvis du deltager i denne konkurrence, har du chancen for at vinde det nye Linksys Velop-system, der skulle sikre stabilt  internet i hele dit hjem og til alle familiens enheder.

Velop-systemet bruger den nye mesh-teknologi med dynamisk tri-band-teknologi, der skaber et stærkt hjemmenetværk uden at sænke hastigheden eller skabe udfald. Der medfølger tre Velop-noder, som du kan placere rundt om i dit hjem. Opsætningen af systemet foregår via en app på din iOS- eller Android-enhed, og appen hjælper dig med at placere de tre Velop-noder så de bedst dækker dit hjem med internet. Linksys Velop er derudover elegant designet, så de nemt kan stå fremme i dit hjem.

Alt du skal gøre for at deltage i konkurrencen om Linksys Velop-systemet til en værdi af 5290 kr. er at klikke på nedenstående link og svare på nedenstående spørgsmål:

Velop udkonkurrerer alle konkurrenter ved at tilbyde hurtigere hastigheder via kombinationen af 3 Wi-Fi frekvensbånd, hvor hvert bånd er optimeret for maksimal Wi-Fi, der sikrer den bedste ydelse i hele hjemmet. Det er underordnet om du streamer 4K indhold, spiller online eller video-chatter. Velop leverer lynhurtigt Wi-Fi til samtlige tilsluttede enheder. Hvad hedder featuren med 3 Wi-Fi frekvensbånd:

  1. Tri-band access technology
  2. Dynamic Tri-band technology
  3. Static Tri-band technology

Find svaret her www.linksys.com/dk/p/P-WHW0303/

Klik her for at deltage i konkurrencen.

Skynd dig at deltage for konkurrencen løber kun til og med d. 1. marts. Vinderen får direkte besked.

Læses lige nu

    Banedanmark

    IT-sikkerheds- & netværksarkitekt

    Københavnsområdet

    Statens IT

    Teamleder til Tilsyn & Compliance

    Københavnsområdet

    Netcompany A/S

    Linux Operations Engineer

    Nordjylland

    Forsvarsministeriets Materiel- og Indkøbsstyrelse

    Konsulenter til IT-kontraktstyring og IT-udbud til gennemgførelse af IT-anskaffelser i Forsvaret

    Københavnsområdet

    Event: Computerworld Summit 2026 - Aarhus

    Digital transformation | Aarhus C

    Styrk din digitale strategi med konkret brug af AI og ny teknologi. Mød 200 it-professionelle, få indsigter, løsninger og netværk på én dag. Computerworld Summit i Aarhus viser hvordan teknologi skaber forretningsværdi – her og nu.

    21. april 2026 | Gratis deltagelse

    Navnenyt fra it-Danmark

    Renewtech ApS har pr. 1. februar 2026 ansat Kirsten Skriver som Warehouse Team Lead. Hun skal især beskæftige sig med udviklingen af det globale lagersetup hos Renewtech. Hun kommer fra en stilling som Lagerchef hos BORG Automotive Reman A/S. Nyt job

    Kirsten Skriver

    Renewtech ApS

    Sourcing IT har pr. 2. februar 2026 ansat Susanne Sønderskov som Salgsdirektør. Hun skal især beskæftige sig med at styrke Sourcing IT’s kommercielle fundament, skalere salgsindsatsen og øge tilstedeværelsen bl.a. hos jyske kunder. Hun kommer fra en stilling som Salgsdirektør hos Right People Group ApS. Hun har tidligere beskæftiget sig med salgsledelse inden for IT-freelanceleverancer og komplekse kundeaftaler, både privat og offentligt. Nyt job

    Susanne Sønderskov

    Sourcing IT

    Thomas Morville Helmert, chefkonsulent hos Rigspolitiet, har pr. 28. januar 2026 fuldført uddannelsen Master i it, linjen i organisation på Aarhus Universitet via It-vest-samarbejdet. Færdiggjort uddannelse