Sidste chance for at vinde Velop

Vil du have internet i alle hjemmets afkroge? Så skynd dig at deltage i konkurrencen om Linksys Velop.

Artikel top billede

(Foto: Computerworld)

Af Mette Eklund Andersen, Alt om Data

Denne artikel er oprindeligt bragt på Alt om Data. Computerworld overtog i november 2022 Alt om Data. Du kan læse mere om overtagelsen her.

Vil du have internet i alle hjemmets afkroge? Så skynd dig at deltage i konkurrencen om Linksys Velop.

Der er ikke noget mere irriterende, end når dit hjemmenetværk ikke dækker hele dit hjem, og du får udfald i entreen, i soveværelset eller andre steder. Hvis du deltager i denne konkurrence, har du chancen for at vinde det nye Linksys Velop-system, der skulle sikre stabilt  internet i hele dit hjem og til alle familiens enheder.

Velop-systemet bruger den nye mesh-teknologi med dynamisk tri-band-teknologi, der skaber et stærkt hjemmenetværk uden at sænke hastigheden eller skabe udfald. Der medfølger tre Velop-noder, som du kan placere rundt om i dit hjem. Opsætningen af systemet foregår via en app på din iOS- eller Android-enhed, og appen hjælper dig med at placere de tre Velop-noder så de bedst dækker dit hjem med internet. Linksys Velop er derudover elegant designet, så de nemt kan stå fremme i dit hjem.

Alt du skal gøre for at deltage i konkurrencen om Linksys Velop-systemet til en værdi af 5290 kr. er at klikke på nedenstående link og svare på nedenstående spørgsmål:

Velop udkonkurrerer alle konkurrenter ved at tilbyde hurtigere hastigheder via kombinationen af 3 Wi-Fi frekvensbånd, hvor hvert bånd er optimeret for maksimal Wi-Fi, der sikrer den bedste ydelse i hele hjemmet. Det er underordnet om du streamer 4K indhold, spiller online eller video-chatter. Velop leverer lynhurtigt Wi-Fi til samtlige tilsluttede enheder. Hvad hedder featuren med 3 Wi-Fi frekvensbånd:

  1. Tri-band access technology
  2. Dynamic Tri-band technology
  3. Static Tri-band technology

Find svaret her www.linksys.com/dk/p/P-WHW0303/

Klik her for at deltage i konkurrencen.

Skynd dig at deltage for konkurrencen løber kun til og med d. 1. marts. Vinderen får direkte besked.

Læses lige nu

    Annonceindlæg fra Barco

    Er jeres mødelokaler sikre nok?

    Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.

    Navnenyt fra it-Danmark

    Adeno K/S har pr. 2. februar 2026 ansat Rikke Badsberg som ServiceNow Specialist. Hun kommer fra en stilling som ServiceNow administrator and developer hos Kamstrup. Nyt job

    Rikke Badsberg

    Adeno K/S

    Norriq Danmark A/S har pr. 1. februar 2026 ansat Michael Benner som Senior Solution Architect. Han skal især beskæftige sig med Microsoft Fabric Accelerator Framework herunder videreudvikling af frameworket, kundeimplementeringer og pre-sales opgaver. Han kommer fra en stilling som løsningensarkitekt hos Columbus Data & AI. Han er uddannet Økonomistyring fra Aalborg Universitet. Han har tidligere beskæftiget sig med at være ansat i revisionsbranchen hos PwC Forensic og Deloitte Forensic. Nyt job

    Michael Benner

    Norriq Danmark A/S

    Thomas Morville Helmert, chefkonsulent hos Rigspolitiet, har pr. 28. januar 2026 fuldført uddannelsen Master i it, linjen i organisation på Aarhus Universitet via It-vest-samarbejdet. Færdiggjort uddannelse