OnePlus tyvstarter Black Friday med gode tilbud fra i dag

Fra i dag byder OnePlus på stærke tilbud over hele linjen - blandt andet 1500 kr. i rabat på OnePlus 9 Pro og OnePlus 8T, op til 1125 kr. rabat på OnePlus 9 samt op til 975 kr. rabat på OnePlus Nord.

Artikel top billede

(Foto: Computerworld)

Af Rasmus Elm Rasmussen, Alt om Data

Denne artikel er oprindeligt bragt på Alt om Data. Computerworld overtog i november 2022 Alt om Data. Du kan læse mere om overtagelsen her.

OnePlus fejrer Black Friday-måneden på ultimativ vis ved at tilbyde deres bedste priser på produkter hidtil i 2021, udelukkende på oneplus.com. Tilbuddet, der starter den 29. oktober og gælder november ud, inkluderer ekstraordinær rabat med op til 1500 kr. på deres nyeste og mest avancerede flagskibsenhed 'OnePlus 9 Pro', der byder på en førsteklasses flagskibskameraoplevelse med systemet 'Hasselblad Camera for Mobile', såvel som ultra-premium telefonen OnePlus 8T. Ikke nok med det, er det lige så kraftfulde flagskib OnePlus 9 også stærkt nedsat med op til 1125 kr. i rabat, mens den populære mellemklasseenhed 'OnePlus Nord', der blev lanceret sidste år, kan fås til 975 kr. mindre end detailprisen.

Desuden er der 375 kr. i rabat at hente på OnePlus' nyeste og mest kraftfulde enhed i mellemklassekategorien OnePlus Nord 2 5G, der er udstyret med flere funktioner fra topmodellerne, og med banebrydende Al-teknologi. Tilbuddet er på 12GB+256GB-versionen af telefonen. OnePlus Nord CE 5G, der blev lanceret i juni i år og tilbyder den samme hurtige og smidige OnePlus-oplevelse til en overkommelig pris, er også nedsat med op til 375 kr.

Derudover kan OnePlus' første premium-earbuds med smart støjreduktion (ANC), OnePlus Buds Pro, fås med op til 75 kr. i rabat. Hvad angår OnePlus' andre lydenheder, såsom OnePlus Buds Z, er der op til 225 kr. i rabat, mens priserne på OnePlus Bullets Wireless Z er op til 187,5 kr. lavere.

Samtidigt tilbydes op til 150 kr. i rabat på OnePlus Watch, som er OnePlus' første wearable på det globale marked. Til sidst er der 50% på alt OnePlus-tilbehør, såsom OnePlus-rygsække, bæltetasker, T-shirts, flasker, etuier, skærmbeskyttere og andet udstyr.

Overblik over OnePlus' Black Friday tilbud 2021:

OnePlus 9 Pro - spar 1500 kr.
OnePlus 8T - spar 1500 kr.
OnePlus 9 - spar 1125 kr.
OnePlus Nord - spar 975 kr.
OnePlus Nord 2 5G - spar 375 kr.
OnePlus Nord CE 5G - spar 375 kr.
OnePlus Buds Pro - spar 75 kr.
OnePlus Buds Z - spar 225 kr.
OnePlus Bullets Wireless Z - spar 187,5 kr.
OnePlus Watch - spar 150 kr.
OnePlus tilbehør (fx OnePlus-rygsække, bæltetasker, T-shirts, flasker, etuier og skærmbeskyttere) - 50 pct. rabat på alt.

Læses lige nu

    Event: Computerworld Summit 2026 - Aarhus

    Digital transformation | Aarhus C

    Styrk din digitale strategi med konkret brug af AI og ny teknologi. Mød 200 it-professionelle, få indsigter, løsninger og netværk på én dag. Computerworld Summit i Aarhus viser hvordan teknologi skaber forretningsværdi – her og nu.

    21. april 2026 | Gratis deltagelse

    Navnenyt fra it-Danmark

    IT Confidence A/S har pr. 1. oktober 2025 ansat Henrik Thøgersen som it-konsulent med fokus på salg. Han skal især beskæftige sig med rådgivende salg, account management og udvikling af kundeporteføljer på tværs af it-drift, sikkerhed og cloud-løsninger. Han kommer fra en stilling som freelancer i eget firma og client manager hos IT Relation og IT-Afdelingen A/S. Han er uddannet elektromekaniker. Han har tidligere beskæftiget sig med salg af it-løsninger, account management, it-drift og rådgivning samt undervisning og ledelse. Nyt job

    Henrik Thøgersen

    IT Confidence A/S

    Norriq Danmark A/S har pr. 1. september 2025 ansat Alexander Bendix som Consultant. Han skal især beskæftige sig med tilføre nye, friske perspektiver og værdifuld viden til NORRIQS Data & AI-afdeling. Nyt job

    Alexander Bendix

    Norriq Danmark A/S

    Norriq Danmark A/S har pr. 1. september 2025 ansat Hans Christian Thisen som AI Consultant. Han skal især beskæftige sig med at bidrage til udvikling og implementering af AI- og automatiseringsløsninger. Nyt job

    Hans Christian Thisen

    Norriq Danmark A/S

    Norriq Danmark A/S har pr. 1. september 2025 ansat Søren Vindfelt Røn som Data & AI Consultant. Han skal især beskæftige sig med at effektivisere, planlægge og implementere innovative, digitale løsninger for Norriqs kunder. Han kommer fra en stilling som Co-founder & CMO hos DrinkSaver. Han er uddannet Masters of science på Københavns IT-Universitet. Nyt job

    Søren Vindfelt Røn

    Norriq Danmark A/S