OnePlus' prisstærke superbuds får skinnende make-over

De fine OnePlus Buds Pro fås nu i farven Radiant Silver med samme specs og stærke pris som den sorte model.

Artikel top billede

(Foto: Computerworld)

Af Rasmus Elm Rasmussen, Alt om Data

Denne artikel er oprindeligt bragt på Alt om Data. Computerworld overtog i november 2022 Alt om Data. Du kan læse mere om overtagelsen her.

OnePlus Buds Pro leverer imponerende lyd og features til prisen. De løb derfor med en topkarakter da vi testede dem:

https://www.altomdata.dk/oneplus-buds-pro-test-toptjekkede-earbuds-til-staerk-pris/

Synes du sort er trist og kedeligt kan du nu i stedet vælge Radiant Silver, en ny sølvgrå farvemulighed, som er gjort tilgængelig på det europæiske marked.

Unik designproces

Den sølvgrå model byder på præcis samme funktioner, som de sorte OnePlus Buds Pro, herunder adaptiv støjreduktion på op til 40 dB, skarp opkaldskvalitet og lang batterilevetid på op til 38 timer. Opladningsetuiet giver 10 timers levetid på 10 minutter.

Farven Radiant Silver er skabt gennem en avanceret proces, der giver høretelefonerne et æstetisk udtryk, der minder om rustfrit stål. Det giver et lettere og mere skinnende udtryk end ved normal aluminiumslegering.

Både høretelefonerne og det medfølgende opladningsetui kommer i farven Radiant Silver.

De nye OnePlus Buds Pro i Radiant Silver kommer til salg i dag på oneplus.com til en vejledende pris på 1.199 kroner.

Annonce

Region Midtjylland

It-supporter til Regionshospitalet Viborg

Midtjylland

Netcompany A/S

Operations Engineer til drift af Infrastruktur

Københavnsområdet

Netcompany A/S

Network Engineer

Københavnsområdet

Region Midtjylland

It-supporter til Regionshospitalet Horsens

Midtjylland

Annonceindlæg fra Barco

Hvorfor enkelhed er den stille drivkraft bag succes på hybride arbejdspladser

Hvordan usynlig teknologi forvandler sikkert hybridarbejde til en daglig virkelighed

Navnenyt fra it-Danmark

Softwarevirksomheden Idura, som udvikler løsninger til digital identifikation og autentifikation, har pr. 1. september 2026 ansat Maria Juliane Friedrichsen, 47 år,  som Office Manager. Hun skal især beskæftige sig med at holde overblik og sikre, at alt på kontoret kører, som det skal. Hun kommer fra en stilling som Office Manager hos Kontorhotellet H2M. Hun er uddannet professionsbachelor i ernæring og sundhed og har en korrekturlæseruddannelse. Hun har tidligere beskæftiget sig med korrekturlæsning og den daglige drift af kontorer. Nyt job

Maria Juliane Friedrichsen

Softwarevirksomheden Idura, som udvikler løsninger til digital identifikation og autentifikation,

Genetec har pr. 1. august 2026 ansat Jan Julin som Channel Account Executive. Han skal især beskæftige sig med styrke samarbejdet med partnere og kunder i Danmark, Finland og Baltikum. Han kommer fra en stilling som Senior Business Development Manager hos Dahua Technology. Han har tidligere beskæftiget sig med videoovervågning, adgangskontrol, sikkerhedsteknologi, salg og forretningsudvikling. Nyt job

Jan Julin

Genetec

Netip A/S har pr. 1. august 2026 ansat Ronni Randrup som Seniorkonsulent ved netIP's kontor i Aalborg. Han kommer fra en stilling som Operations Consultant hos Complea. Nyt job

Ronni Randrup

Netip A/S

Arctic Wolf Networks har pr. 3. august 2026 ansat Johnny Krogsboll som Head of Sales Engineering for Norden.Med base i Stockholm får han ansvaret for Arctic Wolfs samlede Sales Engineering-organisation i den nordiske region.<br /><br />Johnny Krogsboll skal være med til at udbygge Arctic Wolfs tilstedeværelse i Norden og hjælpe virksomheder og organisationer med at stå stærkere over for et stadig mere komplekst cybertrusselsbillede. Det skal blandt andet ske i tæt samarbejde med Arctic Wolfs vigtigste kanalpartnere i regionen.<br /><br />Gennem sin karriere har Johnny Krogsboll arbejdet med og rådgivet virksomheder hos blandt andre Hewlett-Packard, Trend Micro og Palo Alto Networks med fokus på at skabe konkret værdi af deres teknologiinvesteringer. Nyt job

Johnny Krogsboll

Arctic Wolf Networks