OnePlus letter den svære rejse for trofast community-medlem

OnePlus har et trofast community. De følger brandet tæt og er med til at udbrede Never Settle-budskabet. Omvendt træder OnePlus til, når et medlem har brug for det. Som den første modtog et af de mest trofaste medlemmer den nye OnePlus 10T-mobil, som har lettet hans flytning fra Holland til Norge.

Artikel top billede

(Foto: Computerworld)

Af Rasmus Elm Rasmussen, Alt om Data

Denne artikel er oprindeligt bragt på Alt om Data. Computerworld overtog i november 2022 Alt om Data. Du kan læse mere om overtagelsen her.

OnePlus har fra starten været bygget op omkring et stærkt community, der er med til at præge, hvordan mobilerne bliver. Ofte er deres entusiasme og input bestemmende for den retning der tages, og de prioriteringer, der gøres, når er ny OnePlus-mobil udvikles.

OnePlus gengælder trofastheden, ikke blot i form af gode rabatter og tilbud i medlemsklubben Red Cable Club, men også ved at træde til, når et community-medlem har brug for det.

Således blev det et af OnePlus' mest hardcore community-medlemmer, der som den første fik fingre i et eksemplar af den spritnye OnePlus 10T 5G, som vil kunne købes hos de danske forhandlere fra den 25. august.

Gjorde svær flytning lettere

Den udvalgte blev Jeroen van der Zee fra Holland, der sammen med sin familie er flyttet til Grimstad Norge i forbindelse med et jobskifte.

Den nye OnePlus 10T 5G hjælper ham med at holde forbindelsen til venner og familie hjemme i Holland, holder sønnen Fin underholdt, mens flyttekasserne bliver pakket ud og hjælper samtidig med til at skabe stærke bånd i det nye hjemland, Norge.

Læses lige nu

    Navnenyt fra it-Danmark

    Netip A/S har pr. 1. marts 2026 ansat Maria Lyng Refslund som Marketing Project Manager ved netIP Herning. Hun kommer fra en stilling som Marketing Project Manager hos itm8. Nyt job
    Immeo har pr. 16. marts 2026 ansat Honey Arora som Senior Manager. Han kommer fra en stilling som Data Product Owner hos Centrica Energy. Nyt job

    Honey Arora

    Immeo

    Pinksky ApS har pr. 1. maj 2026 ansat Jeppe Spanggaard, 29 år,  som Rådgivende konsulent, Partner. Han skal især beskæftige sig med Digitalisering med Microsoft-platformen. Han kommer fra en stilling som Microsoft 365 & SharePoint Specialist hos Evobis ApS. Nyt job

    Jeppe Spanggaard

    Pinksky ApS

    IFS Danmark A/S har pr. 2. marts 2026 ansat Marlene Gudman som HR Business Partner. Hun skal især beskæftige sig med HR i Danmark og Norden og lede udvalgte internationale HR-projekter. Hun kommer fra en stilling som Nordic Lead HR Business Partner hos Salesforce. Hun har tidligere beskæftiget sig med international HR med fokus på udvikling af og udfordringer i HR ud fra et forretningsperspektiv. Nyt job

    Marlene Gudman

    IFS Danmark A/S