En hver arbejdsgivers mareridt må være, at internetforbindelsen bliver afbrudt i løbet af en travl hverdag, for hvad begiver medarbejderne sig egentlig ud i, hvis forbindelsen til omverdenen pludselig forsvinder?
Denne side indeholder artikler med forskellige perspektiver på Identity & Access Management i private og offentlige organisationer. Artiklerne behandler aktuelle IAM-emner og leveres af producenter, rådgivere og implementeringspartnere.
Hvis man vil sætte sine medarbejderes kreativitet i gang, så kan det betale sig at slukke for internetforbindelsen en gang i mellem.
Det lader i hvert fald til at være lærdommen i følgende reklame fra Cisco.
Det lader i øvrigt til, at Cisco helt bevidst går efter at skabe en personlig tone i firmaets reklameunivers. For eksempel i denne reklame, hvor Cisco gør nar af sine egne produktnavne.
Mød Danmarks skrappeste it-sikkerhedseksperter og bliv klar til at planlægge og eksekvere en operationel og effektiv cybersikkerhedsstrategi, når vi åbner dørene for +1.700 it-professionelle. Du kan glæde dig til oplæg fra mere end 70 talere og møde mere end 50 leverandører over to dage.