Konkurrence: Vind en invite til en OnePlus One-telefon

OnePlus One. En af årets mest omtalte telefoner, selv om den nærmest er umulig at få fat på. Vi har fået tre invites til at købe telefonen, som vi udlodder i en lille weekendkonkurrence.

Artikel top billede

OPDATERING: Vinderne af konkurrencen er fundet og er blevet kontaktet. Mange tak for jeres deltagelse.

En af årets mest hypede telefoner er nærmest umulig at få fingrene i for alle andre end de få udvalgte igennem OnePlus' Invite-system.
Systemet viste sig i begyndelsen at være smart til at skabe omtale af telefonen, men nu bliver flere og flere utålmodige og begynder at kigge sig om efter andre telefoner, som har samme eller lignende specifikationer, men næppe kan matche den lokkende pris på kun 2.299 kroner for en 64 gigabyte model.

Netop 64 gigabyte-modellen testede Computerworld i begyndelsen af sommeren, og vi var imponerede over den relativt store, men også stærke telefon, som gav os en kvalitetsfølelse - og til en pris, som satte de større mærker og deres markant højere priser i perspektiv.

Telefonen fik da også en god placering i vores store mobilguide over forårets bedste smartphones.

Men fat mod, hvis I stadig går og venter utålmodigt på en OnePlus. Computerworld.dk har presset tre koder ud af OnePlus, som vi uddeler til tre heldige vindere.

Koderne giver retten til at købe en 64 gigabyte Sandstone (sort) version af OnePlus One til 2.399 kroner. Koden giver altså kun RETTEN til at købe en telefon, så du må selv til lommerne, hvis du er en af de tre heldige vindere.

Spørgsmål:
I vores anmeldelse var vi glade for den kinesiske telefon. Men hvor mange stjerner gav vi egentlig OnePlus One? 

Gå ind på dette link og svar på det enkle spørgsmål og husk at skrive din korrekte email-adresse ind. Det er den, som koden bliver sendt til.

De tre vindere bliver udpeget mandag den 25. august og får direkte besked i løbet af dagen. Koden virker i cirka 25 dage, hvorefter den løber ud.

Læs også: 

Stor guide: Her er de bedste smartphones på markedet

Annonce

Forsvarsministeriets Materiel- og Indkøbsstyrelse

Kryptokustode til opbygning af Forsvarets nye IT-platform

Midtjylland

Politiets Efterretningstjeneste

IT-løsningsarkitekt i PET

Københavnsområdet

Computerworld Events

Vi samler hvert år mere end 6.000 deltagere på mere end 70 events for it-professionelle.

Ekspertindsigt – Lyt til førende specialister og virksomheder, der deler viden om den nyeste teknologi og de bedste løsninger.
Netværk – Mød beslutningstagere, kolleger og samarbejdspartnere på tværs af brancher.
Praktisk viden – Få konkrete cases, værktøjer og inspiration, som du kan tage direkte med hjem i organisationen.
Aktuelle tendenser – Bliv opdateret på de vigtigste dagsordener inden for cloud, sikkerhed, data, AI og digital forretning.

Digital transformation | Ballerup

Computerworld Cloud & AI Festival 2026

Eksplosiv udvikling i cloud og AI kræver overblik og viden. Computerworld samler 3.000 it-professionelle, 70+ leverandører og 120+ talere om AI, infrastruktur, data, compliance og sikkerhed. To dage med viden og netværk. Tilmeld dig nu.

Digital transformation | Frederiksberg

Roundtable: AI i drift – fra eksperimenter til ansvar, værdi og kontrol

AI-initiativerne breder sig hurtigt, men skaleringen halter. Kun hver fjerde virksomhed har flyttet en større del af sine AI-eksperimenter i produktion. Computerworld samler en udvalgt kreds af CIO’er og digitale beslutningstagere til et...

Navnenyt fra it-Danmark

Norriq Danmark A/S har pr. 1. juni 2026 ansat Nikolaj Henrik Pieter Jansen som Junior Consultant. Han skal især beskæftige sig med at understøtte vores konsulenter med praktiske og analytiske opgaver på diverse kundeprojekter. Han kommer fra en stilling som Digital Advisor & Account Manager hos Twentyfour. Han er uddannet hos IT-Universitetet i København. Han har tidligere beskæftiget sig med salg og projektstyring. Nyt job

Nikolaj Henrik Pieter Jansen

Norriq Danmark A/S

Netip A/S har pr. 1. maj 2026 ansat Peer Leerbæk som Key Account Manager ved netIP's kontor i Herlev. Han kommer fra en stilling som IT-Sikkerhedsrådgiver hos SeeSafe IT. Han har tidligere beskæftiget sig med kunderådgivning og account management bla. som KAM hos Comit gennem godt 4 år. Nyt job

Peer Leerbæk

Netip A/S

Sophie Dalsgaard Myhrmann, er pr. 1. september 2026 ansat hos Elbek & Vejrup A/S som Project Manager i Logistik & Produktion. Hun skal især beskæftige sig med projektledelse indenfor logistik og produktion. Hun er nyuddannet cand.it, i IT, kommunikation og Organisation fra Aarhus Univeristet. Nyt job

Sophie Dalsgaard Myhrmann

Elbek & Vejrup A/S

Arctic Wolfs Network har pr. 1. september 2026 ansat Victor Dohlmann som Sales Director for Nordics. Nyt job

Victor Dohlmann

Arctic Wolfs Network