Find den billigste tv-pakke

Hvor får du de kanaler, du gerne vil have, til den billigste pris? Tv-pakker.dk forsøger at give dig svaret med en nem og overskuelig prisportal.

Artikel top billede

(Foto: Computerworld)

Af Rasmus Elm Rasmussen, Alt om Data

Denne artikel er oprindeligt bragt på Alt om Data. Computerworld overtog i november 2022 Alt om Data. Du kan læse mere om overtagelsen her.

Det kan være lidt af en jungle at finde den rigtige tv-pakke, som passer til netop dit behov. Som kunde har du sjældent mulighed for helt selv at vælge, hvilke kanaler du gerne vil have, og for at få en enkelt eller to specialkanaler er du måske nødt til at investere i en stor og dyr tv-pakke, hvor du kun ser en brøkdel af kanalerne.

Føler du, at du betaler for meget for dit tv-kiggeri, er det måske værd at undersøge, om du kan få lige netop de kanaler, du ser, til en billigere pris. Det kan prisportalen tv-pakker.dk hjælpe dig med. Her kan du klikke de kanaler af, du gerne vil have, og få vist de udbydere, der kan give dig den kombination, du ønsker. Således kan du sammenligne priserne og se, hvem der kan give dig dine favoritkanaler billigst.

Du kan også udspecificere, om det skal være antenne-, parabol- eller kabel-signal, og om der skal være tillægstjenester som internet, telefoni eller tv i flere rum.

Du finder prisportalen her: www.tv-pakker.dk.

Læses lige nu

    KMD A/S

    DevOps Engineer

    Nordjylland

    Forsvarsministeriets Materiel- og Indkøbsstyrelse

    IT-supporterelever til Lokal IT på Antvorskov Kaserne

    Region Sjælland

    Capgemini Danmark A/S

    IGNITE Graduate Program 2026

    Midtjylland

    Navnenyt fra it-Danmark

    Alcadon ApS har pr. 1. januar 2026 ansat Per Claus Henriksen som Datacenter-specialist. Per skal især beskæftige sig med opbygning og udvikling af Alcadons datacenterforretning. Per har tidligere beskæftiget sig med forskellige facetter af datacenterbranchen. Både via PR-bureau og som ansat i datacentre. Nyt job

    Per Claus Henriksen

    Alcadon ApS

    Norriq Danmark A/S har pr. 8. december 2025 ansat Sarah Birkegaard Elkjær som Marketing Project Manager. Hun skal især beskæftige sig med at styrke marketingsteamets evne til at planlægge, drive og følge op på leadgenererende aktiviteter. Nyt job

    Sarah Birkegaard Elkjær

    Norriq Danmark A/S

    IT Confidence A/S har pr. 1. oktober 2025 ansat Henrik Thøgersen som it-konsulent med fokus på salg. Han skal især beskæftige sig med rådgivende salg, account management og udvikling af kundeporteføljer på tværs af it-drift, sikkerhed og cloud-løsninger. Han kommer fra en stilling som freelancer i eget firma og client manager hos IT Relation og IT-Afdelingen A/S. Han er uddannet elektromekaniker. Han har tidligere beskæftiget sig med salg af it-løsninger, account management, it-drift og rådgivning samt undervisning og ledelse. Nyt job

    Henrik Thøgersen

    IT Confidence A/S

    Danske Spil har pr. 1. oktober 2025 ansat Jesper Krogh Heitmann som Brand Manager for Oddset. Han skal især beskæftige sig med at udvikle og drive brandets strategi og sikre en rød tråd på tværs af alle platforme og aktiviteter. Han kommer fra en stilling som Marketing & Communications Manager hos Intellishore. Nyt job

    Jesper Krogh Heitmann

    Danske Spil