Find den billigste tv-pakke

Hvor får du de kanaler, du gerne vil have, til den billigste pris? Tv-pakker.dk forsøger at give dig svaret med en nem og overskuelig prisportal.

Artikel top billede

(Foto: Computerworld)

Af Rasmus Elm Rasmussen, Alt om Data

Denne artikel er oprindeligt bragt på Alt om Data. Computerworld overtog i november 2022 Alt om Data. Du kan læse mere om overtagelsen her.

Det kan være lidt af en jungle at finde den rigtige tv-pakke, som passer til netop dit behov. Som kunde har du sjældent mulighed for helt selv at vælge, hvilke kanaler du gerne vil have, og for at få en enkelt eller to specialkanaler er du måske nødt til at investere i en stor og dyr tv-pakke, hvor du kun ser en brøkdel af kanalerne.

Føler du, at du betaler for meget for dit tv-kiggeri, er det måske værd at undersøge, om du kan få lige netop de kanaler, du ser, til en billigere pris. Det kan prisportalen tv-pakker.dk hjælpe dig med. Her kan du klikke de kanaler af, du gerne vil have, og få vist de udbydere, der kan give dig den kombination, du ønsker. Således kan du sammenligne priserne og se, hvem der kan give dig dine favoritkanaler billigst.

Du kan også udspecificere, om det skal være antenne-, parabol- eller kabel-signal, og om der skal være tillægstjenester som internet, telefoni eller tv i flere rum.

Du finder prisportalen her: www.tv-pakker.dk.

Læses lige nu

    Event: Computerworld Cloud & AI Festival 2026

    Digital transformation | Ballerup

    Eksplosiv udvikling i cloud og AI kræver overblik og viden. Computerworld samler 3.000 it-professionelle, 70+ leverandører og 120+ talere om AI, infrastruktur, data, compliance og sikkerhed. To dage med viden og netværk. Tilmeld dig nu.

    16 & 17 september 2026 | Gratis deltagelse

    Navnenyt fra it-Danmark

    Renewtech ApS har pr. 1. marts 2026 ansat Emil Holme Fisker som Customer Service Specialist. Han skal især beskæftige sig med at levere høj kvalitets kundeservice og hjælpe Renewtechs kunder med at få de rette løsninger til deres behov. Han kommer fra en stilling som Key Account Manager hos Camro A/S. Han er uddannet som salgselev hos Camro A/S. Han har tidligere beskæftiget sig med at udvikle gode kunderelationer, opsøgende salg og udvikling af salgsaktiviteter. Nyt job

    Emil Holme Fisker

    Renewtech ApS

    Immeo har pr. 1. februar 2026 ansat Claes Justesen som Principal. Han kommer fra en stilling som Director hos Valtech. Nyt job
    Marie Søndergaard, Acting Chief Product Owner hos Energinet, har pr. 26. januar 2026 fuldført uddannelsen Master i it, linjen i organisation på Aarhus Universitet via It-vest-samarbejdet. Færdiggjort uddannelse

    Marie Søndergaard

    Energinet

    Lector ApS har pr. 2. februar 2026 ansat Jacob Pontoppidan som Sales Executive i Lectors TeamShare gruppe. Jacob skal især beskæftige sig med vækst af TeamShare med fokus på kommerciel skalering, mersalg og en stærk go to market eksekvering. Jacob har tidligere beskæftiget sig med salg og forretningsudvikling i internationale SaaS virksomheder. Nyt job

    Jacob Pontoppidan

    Lector ApS