Find den billigste tv-pakke

Hvor får du de kanaler, du gerne vil have, til den billigste pris? Tv-pakker.dk forsøger at give dig svaret med en nem og overskuelig prisportal.

Artikel top billede

(Foto: Computerworld)

Af Rasmus Elm Rasmussen, Alt om Data

Denne artikel er oprindeligt bragt på Alt om Data. Computerworld overtog i november 2022 Alt om Data. Du kan læse mere om overtagelsen her.

Det kan være lidt af en jungle at finde den rigtige tv-pakke, som passer til netop dit behov. Som kunde har du sjældent mulighed for helt selv at vælge, hvilke kanaler du gerne vil have, og for at få en enkelt eller to specialkanaler er du måske nødt til at investere i en stor og dyr tv-pakke, hvor du kun ser en brøkdel af kanalerne.

Føler du, at du betaler for meget for dit tv-kiggeri, er det måske værd at undersøge, om du kan få lige netop de kanaler, du ser, til en billigere pris. Det kan prisportalen tv-pakker.dk hjælpe dig med. Her kan du klikke de kanaler af, du gerne vil have, og få vist de udbydere, der kan give dig den kombination, du ønsker. Således kan du sammenligne priserne og se, hvem der kan give dig dine favoritkanaler billigst.

Du kan også udspecificere, om det skal være antenne-, parabol- eller kabel-signal, og om der skal være tillægstjenester som internet, telefoni eller tv i flere rum.

Du finder prisportalen her: www.tv-pakker.dk.

Annonce

Annonceindlæg fra HP

Det hybride kontor kræver personlig teknologi

Ingen vil dele tastatur med ti kolleger. HP EliteBoard samler computeren i tastaturet og gør det personlige udstyr mobilt på det hybride kontor.

Navnenyt fra it-Danmark

LCG har pr. 1. september 2026 ansat Thomas Wong, 47 år,  som Director of Cyber & Risk Advisory. Han skal især beskæftige sig med Ansvar for at udvikle LCG’s rådgivning inden for cybersikkerhed, cyberrisiko og GRC. Han kommer fra en stilling som VP of security hos Atea. Nyt job
Norriq Danmark A/S har pr. 1. januar 2026 ansat Allan Kimmer Jensen som Lead Solution Architect. Han skal især beskæftige sig med at sikre vores kunder får en verdensklasse brugeroplevelse gennem stærk frontend-arkitektur og kodekvalitet. Han kommer fra en stilling som Freelance Consultant hos Remmik. Han er uddannet hos Center for Medie og Kommunikation, Roskilde. Nyt job

Allan Kimmer Jensen

Norriq Danmark A/S

Norriq Danmark A/S har pr. 1. juni 2026 ansat Ida Laursen som Junior Consultant. Hun skal især beskæftige sig med at understøtte vores konsulenter med praktiske og analytiske opgaver på diverse kundeprojekter. Hun kommer fra en stilling som Webassistent hos PWT Group A/S. Hun er uddannet bachelor i International Virksomhedskommunikation og er i gang med en kandidat i IT-ledelse. Hun har tidligere beskæftiget sig med kommunikation og webindhold. Nyt job

Ida Laursen

Norriq Danmark A/S

Norriq Danmark A/S har pr. 1. januar 2026 ansat Christoffer Andersen som Sales Manager ERP. Han skal især beskæftige sig med fokus på at skalere ERP-salget og videreudvikle teamet i Valby så vi fortsat understøtter og opbygger stærke kunderelationer. Han kommer fra en stilling som Senior Key Account Manager hos NNIT A/S. Han er uddannet hos Aalborg Universitet som IT Management. Han har tidligere beskæftiget sig med Kommercielt ansvarlig for nogle af NNIT’s største strategiske enterprise-kunder. Nyt job

Christoffer Andersen

Norriq Danmark A/S