Find den billigste tv-pakke

Hvor får du de kanaler, du gerne vil have, til den billigste pris? Tv-pakker.dk forsøger at give dig svaret med en nem og overskuelig prisportal.

Artikel top billede

(Foto: Computerworld)

Af Rasmus Elm Rasmussen, Alt om Data

Denne artikel er oprindeligt bragt på Alt om Data. Computerworld overtog i november 2022 Alt om Data. Du kan læse mere om overtagelsen her.

Det kan være lidt af en jungle at finde den rigtige tv-pakke, som passer til netop dit behov. Som kunde har du sjældent mulighed for helt selv at vælge, hvilke kanaler du gerne vil have, og for at få en enkelt eller to specialkanaler er du måske nødt til at investere i en stor og dyr tv-pakke, hvor du kun ser en brøkdel af kanalerne.

Føler du, at du betaler for meget for dit tv-kiggeri, er det måske værd at undersøge, om du kan få lige netop de kanaler, du ser, til en billigere pris. Det kan prisportalen tv-pakker.dk hjælpe dig med. Her kan du klikke de kanaler af, du gerne vil have, og få vist de udbydere, der kan give dig den kombination, du ønsker. Således kan du sammenligne priserne og se, hvem der kan give dig dine favoritkanaler billigst.

Du kan også udspecificere, om det skal være antenne-, parabol- eller kabel-signal, og om der skal være tillægstjenester som internet, telefoni eller tv i flere rum.

Du finder prisportalen her: www.tv-pakker.dk.

Læses lige nu

    Annonceindlæg fra Computerworld it-jobbank

    Mød 3.500+ it-talenter på IT-DAY 2026

    Hos Computerworld it-jobbank er vi stolte af at fortsætte det gode partnerskab med folkene bag IT-DAY – efter vores mening Danmarks bedste karrieremesse for unge og erfarne it-kandidater.

    Navnenyt fra it-Danmark

    Renewtech ApS har pr. 15. marts 2026 ansat Per Forberg som Account Manager for Sustainable Relations. Han skal især beskæftige sig med etablere nye partnerskaber med henblik på ITAD og sourcing kontrakter med hostingvirksomheder og strategiske slutbrugere. Han kommer fra en stilling som Nordic Key Account Manager hos Tesa. Han er uddannet hos Lund University og har en MBA i Management. Han har tidligere beskæftiget sig med at styrke salgsaktiviteter og partnerskaber på tværs af nordiske markeder. Nyt job

    Per Forberg

    Renewtech ApS

    Netip A/S har pr. 1. marts 2026 ansat Ajanta Holland Christensen som Sales Manager ved netIP's kontor i Aarhus. Han kommer fra en stilling som Account Manager hos Orange Cyberdefense. Nyt job
    55,7° North (a Beautiful Things company) har pr. 2. februar 2026 ansat Philip Jacobi Zahle, 53 år,  som Partner & CSMO. Han skal især beskæftige sig med Ansvar for Salg, Marketing og Brandudvikling i Norden, som han tidligere har gjort med GoPro, Skullcandy og Insta360 m.fl. Han kommer fra en stilling som Marketing & Branding Manager hos Boston Group A/S. Han har tidligere beskæftiget sig med distribution og brand building gennem 26 år og er kendt fra mærker som GoPro, Skullcandy og Insta360. Nyt job

    Philip Jacobi Zahle

    55,7° North (a Beautiful Things company)

    Immeo har pr. 1. februar 2026 ansat Patricia Oczki som Marketing Manager. Hun kommer fra en stilling som Head of Marketing and Communication hos Coach Solutions. Nyt job