Få fodboldkampen op i kæmpeformat

Selvom fladskærms-tv'er bliver større og større, så er der stadig noget magisk over at sidde i et mørklagt lokale og se film, sport og tv i de kæmpeformater, en projektor kan præstere. Epson EH-TW650 er en glimrende projektor til en yderst rimelig pris .

Artikel top billede

(Foto: Computerworld)

Af Rasmus Elm Rasmussen, Alt om Data

Denne artikel er oprindeligt bragt på Alt om Data. Computerworld overtog i november 2022 Alt om Data. Du kan læse mere om overtagelsen her.

Epsons særdeles prisvenlige og alsidige projektor kan give dig et billede helt op til 300 tommer (og naturligvis mindre), og den overraskede og begejstrede os rent faktisk så meget med sin alsidighed og billedkvalitet, at vi i sidste ende kunne komme med denne flotte bedømmelse af Epson EH-TW650 i vores test-oplevelse: ”Den er kompakt og brugervenlig og leverer et flot lysstærkt billede. Vi kunne godt have brugt en fysisk lydudgang, men Epson kompenserer på fornem vis med indbygget Wi-Fi, der åbner for en masse fine muligheder. Imponerende meget projektor for pengene.

4,5 stjerner, Anbefaler

Læs testen af Epson EH-TW650 her.

Se hvilke produkter, der også får VM Awards her.

Læses lige nu

    Annonce

    Event: Årets CISO 2026

    Sikkerhed | Kongens Lyngby

    Årets CISO 2026 hylder de sikkerhedsledere, der skaber robusthed i et sikkerhedslandskab under pres – og som formår at løfte cyber- og informationssikkerhed fra teknisk disciplin til strategisk ledelsesopgave.

    22. oktober 2026 | Gratis deltagelse

    Navnenyt fra it-Danmark

    Allan Hougaard, der arbejder med softwareudvikling og -arkitektur hos Sparinvest, har pr. 30. juni 2026 fuldført uddannelsen Master i it, linjen i softwarekonstruktion på Aarhus Universitet via It-vest-samarbejdet. Færdiggjort uddannelse

    Allan Hougaard

    Sparinvest

    IFS Danmark A/S har pr. 1. september 2026 ansat Gustav Olsen som Business Development Representative. Gustav skal især beskæftige sig med forretningsudvikling & identificering af muligheder med fokus på AI, automatisering og optimering af forretningsprocesser. Gustav kommer fra en stilling som Business Development Specialist hos SAP Danmark A/S. Gustav er uddannet Cand.merc Sales Management. Gustav har tidligere beskæftiget sig med forretningsudvikling og salgsstrategi inden for ERP-teknologi. Nyt job

    Gustav Olsen

    IFS Danmark A/S

    Netip A/S har pr. 1. september 2026 ansat Michelle Sørensen som Operation Coordinator ved netIP's kontor i Hernng. Hun kommer fra en stilling som Koordinator hos Norlys koncernen. Nyt job

    Michelle Sørensen

    Netip A/S

    Systematic A/S har pr. 1. august 2026 ansat Casper Voldstedlund, 52 år,  som Director, Products. Han skal især beskæftige sig med drive produktudvikling inden for national sikkerhed og kritisk infrastruktur (NSI). Han kommer fra en stilling som Senior Director hos Stibo Systems A/S. Nyt job

    Casper Voldstedlund

    Systematic A/S