Video til erstatning for banner

TVropa har sammen med Krak lanceret et web-video-koncept.

Det traditionelle banner er blevet for statisk og en række nye annonceringsformer i stil med flash-animerede bannere er for påtrængende. Derfor lancerer TVropa - en del af Zentropa- koncernen - sammen med Krak et web-video-koncept. Idéen er at en virksomhedsejer, produktspecialist eller kunderådgiver personligt kan kommunikere sit budskab ud til en potentiel kunde.

Det kan være virksomhedens ejer eller direktør, en produktspecialist eller kunderådgiver, der på videomediet præsenterer sit budskab, f.eks. en firmaprofil, en produktpræsentation, en vejledning, en visning af virksomhedens hus, en kampagne, jobtilbud eller andet.

Udover at kunden får video'en til eget brug, f.eks. til brug for virksomhedens hjemmeside, bliver videoen
præsenteret på www.krak.dk eller Kraks eksport-hjemmeside www.danishexporters.dk.




Brancheguiden
Brancheguide logo
Opdateres dagligt:
Den største og
mest komplette
oversigt
over danske
it-virksomheder
Hvad kan de? Hvor store er de? Hvor bor de?
JN Data A/S
Driver og udvikler it-systemer for finanssektoren.

Nøgletal og mere info om virksomheden
Skal din virksomhed med i Guiden? Klik her

Kommende events
Cyber Security Summit 2025: Her er truslerne – og sådan beskytter du dine kritiske data

Deltag og få værktøjer til at beskytte din virksomhed mod de nyeste cybertrusler med den rette viden og teknologi.

19. august 2025 | Læs mere


Cyber Security Summit 2025 i Jylland

Deltag og få værktøjer til at beskytte din virksomhed mod de nyeste cybertrusler med den rette viden og teknologi.

21. august 2025 | Læs mere


AI i det offentlige: Potentiale, erfaringer og krav

Hør erfaringerne med at anvende AI til at transformere og effektivisere processer i det offentlige – og med at sikre datakvalitet, governance og overholdelse af retningslinjer.

27. august 2025 | Læs mere