Artikel top billede

Canon ansætter ny servicedirektør

Ole Frederiksen er navnet på manden, der i fremtiden kommer til at stå i spidsen for Canons serviceafdeling.

Canon Danmark har ansat Ole Frederiksen som direktør for Canon Service & Support. Han erstatter Carsten Velløv, der har valgt at søge nye græsgange efter blot et år på posten.

Ole Frederiksen kommer fra en stilling som direktør i GN Netcoms After Market Service-afdeling.

I Canon får han ansvaret for 130 medarbejdere, som servicerer Canons B2B-kunder over hele landet.
 




Brancheguiden
Brancheguide logo
Opdateres dagligt:
Den største og
mest komplette
oversigt
over danske
it-virksomheder
Hvad kan de? Hvor store er de? Hvor bor de?
Højer og Lauritzen ApS
Distributør af pc- og printertilbehør.

Nøgletal og mere info om virksomheden
Skal din virksomhed med i Guiden? Klik her

Kommende events
Virksomhedsplatforme i forandring: Hvordan navigerer du i den teknologiske udvikling?

Hvordan finder du balancen mellem cloud- og hybride løsninger? Hvordan integrerer du legacy-applikationer ind i dit nye ERP-setup? Hvordan undgår du at havne i statistikken over store ERP-projekter, der fejler eller overskrider budgetterne?

14. maj 2025 | Læs mere


Computerworld Summit 2025, København – AI transforming business

Årets uomgængelige konference for dig, der er med til at træffe beslutninger om din organisations teknologiske fremtid, og vil have det samlede overblik over aktuelle tendenser i IT-branchen.

27. maj 2025 | Læs mere


Årets CIO 2025

Vi skal finde Årets CIO 2025 og den kvinde eller mand, som i et helt år kan bryste sig af at være landets bedste CIO.

03. juni 2025 | Læs mere