Telekæden skal sælge 3-telefoni

3 indgår samarbejde med Telekæden, for at styrke sin tilstedeværelse lokalt og på den måde ramme erhvervslivet bredere.

Teleselskabet 3 indleder nu et samarbejde med Telekæden, som er landets største teleleverandørkæde. Ifølge 3 skal samarbejdet styrke 3's position lokalt for på den måde styrke salget til erhvervslivet i lokalsamfundene.

»Telekædens sælgere har en god kontakt til det lokale erhvervsliv i de byer, hvor vi ikke har en butik, og det er værdifuldt for os,« siger Stine Green Paulsen, kommunikationschef for 3 Danmark.

Hos Telekæden siger administrerende direktør Rolf Ovesen, at samarbejdet med 3 sætter en helt ny standard for Telekæden, som også afspejler kundernes stigende efterspørgsel efter 3's erhvervsprodukter.

»Med 3's muligheder kan de tilbyde kunderne langt mere indhold for pengene,« siger Rolf Ovesen.




Brancheguiden
Brancheguide logo
Opdateres dagligt:
Den største og
mest komplette
oversigt
over danske
it-virksomheder
Hvad kan de? Hvor store er de? Hvor bor de?
Advania Danmark A/S
Hardware, licenser, konsulentydelser

Nøgletal og mere info om virksomheden
Skal din virksomhed med i Guiden? Klik her

Kommende events
Cyber Briefing: Geopolitik og cloud

Private vs. public cloud - hybride løsninger der sikrer kritiske data. Overvejer din organisation at vende de amerikanske cloud-giganter i ryggen set i lyset af den geopolitiske situation? Vi dykker ned i en dugfrisk rapport og diskuterer mulighederne for en "Plan B".

05. maj 2025 | Læs mere


Virksomhedsplatforme i forandring: Hvordan navigerer du i den teknologiske udvikling?

Hvordan finder du balancen mellem cloud- og hybride løsninger? Hvordan integrerer du legacy-applikationer ind i dit nye ERP-setup? Hvordan undgår du at havne i statistikken over store ERP-projekter, der fejler eller overskrider budgetterne?

06. maj 2025 | Læs mere


Virksomhedsplatforme i forandring: Hvordan navigerer du i den teknologiske udvikling?

Hvordan finder du balancen mellem cloud- og hybride løsninger? Hvordan integrerer du legacy-applikationer ind i dit nye ERP-setup? Hvordan undgår du at havne i statistikken over store ERP-projekter, der fejler eller overskrider budgetterne?

14. maj 2025 | Læs mere