Kort Nyt: Fire danske Cisco-awards, Outsourcing-virksomheder deler erfaringer

Netdesign fik prisen som europæisk Ciscopartner på Unified Communications ved Ciscos netop overståede partnertræf på Hawaii. Fem danske it-virksomheder præsenterer deres erfaringer med outsourcing.

Cisco: Fire nordiske priser og en europæisk blev det til for danske Cisco-partnere på den netop overståede Cisco Partner Summit på Hawaii. TDC-og TDC-ejede Netdesign var de store vindere.
De fire nordiske priser:
Unified Communications Partner of the Year: NetDesign
Outstanding Customer Satisfaction: Conscia
Innovation Award of the Year: TDC
Services Partner of the Year: HP
Security Partner of the Year: NetDesign
Derudovervandt Netdesign også den europæiske pris som Unified Communications Partner of the Year.

Outsourcing: It-Forum Midtjylland inviterer til fyraftensmøde om outsourcing. Det sker den 29. april på Horsens Bibliotek, hvor Ciklum/Prodata, Bording Vista, Excel Data, EDB Gruppen og Bankdata kommer med indlæg. Desuden vil It-forums medlemmer, som benytter it-outsourcing deler gode og mindre gode erfaringer med deltagerne.




IT-JOB
Brancheguiden
Brancheguide logo
Opdateres dagligt:
Den største og
mest komplette
oversigt
over danske
it-virksomheder
Hvad kan de? Hvor store er de? Hvor bor de?
Jobindex Media A/S
Salg af telemarketing og research for it-branchen, it-kurser og konferencer

Nøgletal og mere info om virksomheden
Skal din virksomhed med i Guiden? Klik her

Kommende events
Computerworld Cloud & AI Festival 2025

Med den eksplosive udvikling indenfor cloud & AI er behovet for at følge med og vidensdeling større end nogensinde før. Glæd dig til to dage, hvor du kan netværke med over 2.400 it-professionelle, møde mere end 50 it-leverandører og høre indlæg fra +90 talere. Vi sætter fokus på emner som AI; infrastruktur, compliance, sikkerhed og løsninger for både private og offentlige organisationer.

17. september 2025 | Læs mere


IT og OT i harmoni: Sikring uden at gå på kompromis med effektiviteten

IT og OT smelter sammen – men med risiko for dyre fejl. Få metoder til sikker integration med ERP, kundesystemer og produktion. Tilmeld dig og få styr på forskellene og faldgruberne.

24. september 2025 | Læs mere


NIS2: Vi gør status efter tre måneder og lærer af erfaringerne

Vær med, når vi deler oplevelser med implementering af NIS2 og drøfter, hvordan du undgår at gentage erfaringerne fra GDPR – og særligt undgår kostbar overimplementering.

30. september 2025 | Læs mere