Denne side indeholder artikler med forskellige perspektiver på Identity & Access Management i private og offentlige organisationer. Artiklerne behandler aktuelle IAM-emner og leveres af producenter, rådgivere og implementeringspartnere.
Det amerikanske nyhedsmagasin Time har netop kåret Apples iPhone til "Invention Of the Year".
Time kalder både telefonen for flot, brugervenlig og så er den en platform der indeholder meget mere end bare telefon og virker som en inspirator på andre producenter. iPhone kan således gøre andre mobiler bedre, fortæller Time.
iPhone lanceres i Tyskland og England den 9. novenber og kort derefter i Frankrig.
Danmark vil mindske afhængigheden af globale techgiganter, men det kræver mere end politiske formuleringer og strategier, understreger PROSA’s formand Niels Bertelsen.
I lang tid har samarbejdsbranchen fokuseret på at forbedre enhedsfunktioner – bedre kameraer, klarere lyd og smartere software. Men den virkelige forvandling handler ikke om funktioner.