Lars Marcher, direktør for Dataram International - i Danmark det tidligere Memory Card Technologies - udnævnes nu til Executive Vice President and Chief Operating Officer (COO) ved Dataram Corporation i Princeton, USA.
I lang tid har samarbejdsbranchen fokuseret på at forbedre enhedsfunktioner – bedre kameraer, klarere lyd og smartere software. Men den virkelige forvandling handler ikke om funktioner.
Lars Marcher overtog roret efter stifteren John Trolle, da det danske "RAM-flagskib" Memory Card Technologies for snart et par år siden gik ned.
»Lars Marcher har spillet en afgørende rolle i integrationen af MCT- (Memroy Card Technology, red.) og Dataram-organisationerne i, hvad jeg betragter som det sværeste år for memory-markedet,« begrunder Robert Tarantino, CEO og præsident i det amerikanske Dataram Corporation.
Vi glæder os til at løfte sløret for flere detaljer til denne konference. I mellemtiden kan du tilmelde dig og dermed have tidspunktet reserveret i din kalender.