LG GR-D267DTU

Endeligt kan dine øl holdes kolde med stil. Vi har læst om det, drømt om det og nu er det så endeligt landet her i vores lille land: Internet-køleskabet. I første omgang i en model fra LG.

Endeligt kan dine øl holdes kolde med stil. Vi har læst om det, drømt om det og nu er det så endeligt landet her i vores lille land: Internet-køleskabet. I første omgang i en model fra LG. Det er butikken Køle-Møller på Frederiksberg, der har taget krabaten hjem.

For det er en ordentlig kleppert du får, hvis du køber dette køleskab. Vægten ligger på omkring 200 kg. Så tjek lige køkkengulvet inden du investerer sparepengene.

Men, hvis du køber det, får du så også et super-moderne køleskab med fryser. Der er naturligvis indbygget ismaskine, digital styring af luftstrømmen i fryseren og hvad man nu ellers kan forvente.

Og så er der internet-delen. Her kan du f.eks. bruge online-kogebogen, læse dine mails, høre netradio osv. Skærmen fungerer også som tv, så du kan følge med i Glamour selv om du står og skræller kartofler.

Via det indbyggede webkamera kan du efterlade små videonotater til husets øvrige beboere, så du er fri for at skulle kaste dig ud i den store grafologiske test, for at læse hvad konen har skrevet.

Køleskabet kan også holde styr på hvad du har af fødevarer og hvor gamle de er. Det sker dog hverken automatisk eller magisk, du skal nemlig selv taste ind hver gang du tager noget eller kommer nye vare i skabet. Prisen er på imponerende 109.000 kr.

Capgemini Danmark A/S

Presales Lead End User Services

Københavnsområdet

Timengo DPG

Teknisk Support Lead

Københavnsområdet

Capgemini Danmark A/S

Open Application (Denmark)

Midtjylland

Event: Computerworld Summit 2026 - København

Digital transformation | København

Styrk din digitale strategi med konkret brug af AI og ny teknologi. Mød 250 it-professionelle, få indsigter, løsninger og netværk på én dag. Computerworld Summit i København viser hvordan teknologi skaber forretningsværdi – her og nu.

28. april 2026 | Gratis deltagelse

Navnenyt fra it-Danmark

Sebastian Rübner-Petersen, 32 år, Juniorkonsulent hos Gammelbys, er pr. 1. september 2025 forfremmet til Kommunikationskonsulent. Han skal fremover især beskæftige sig med Projektledelse, kommunikationsstrategier og implementering af AI. Forfremmelse
Norriq Danmark A/S har pr. 1. september 2025 ansat Katrine Køpke Rasmussen som Consultant. Hun skal især beskæftige sig med sikre vækst i NORRIQS kunders forretninger gennem hendes skarpe rapporteringer. Nyt job

Katrine Køpke Rasmussen

Norriq Danmark A/S