Redline 800 Revolt

Indrømmet. Det er ikke ofte den kan bruges herhjemme. Til gengæld vil du uden tvivl møde mange misundelige blikke de otte dage om året, hvor der er sne nok til at du kan tage snefræseren til arbejde.

Indrømmet. Det er ikke ofte den kan bruges herhjemme. Til gengæld vil du uden tvivl møde mange misundelige blikke de otte dage om året, hvor der er sne nok til at du kan tage snefræseren til arbejde.
Redline 800 Revolt er let nok til at komme op i lysfart på frosne søer, men er samtidig så robust at den klarer en hård tur i skoven uden problemer.

En vandkølet 800-ee motor garanterer farten, mens det specialfremstillede chassis sørger for sikkerheden. Redline har kun fremstillet sølle 700 eksemplarer af 800 Revolt, så skal du sikre dig dit eksemplar, så skal du være hurtig.

Vær dog lige opmærksom på at du skal undgå politet på dine ture. Det er nemlig ikke lovligt at køre på snescooter på offentlige gader herhjemme.

Og når du først har betalt prisen på 80.000 kr. for snefræseren kan en bøde være mange penge.

Læses lige nu

    Event: Computerworld Summit 2026 - København

    Digital transformation | København

    Styrk din digitale strategi med konkret brug af AI og ny teknologi. Mød 250 it-professionelle, få indsigter, løsninger og netværk på én dag. Computerworld Summit i København viser hvordan teknologi skaber forretningsværdi – her og nu.

    28. april 2026 | Gratis deltagelse

    Navnenyt fra it-Danmark

    Adeno K/S har pr. 2. februar 2026 ansat Rikke Badsberg som ServiceNow Specialist. Hun kommer fra en stilling som ServiceNow administrator and developer hos Kamstrup. Nyt job

    Rikke Badsberg

    Adeno K/S

    Norriq Danmark A/S har pr. 8. december 2025 ansat Niko Phonekeo som Digital Marketing Manager. Han skal især beskæftige sig med Primært NORRIQs marketing tech stack, digitale kampagneudvikling SEO og lead management. Han kommer fra en stilling som Nordic Marketing Director. Nyt job

    Niko Phonekeo

    Norriq Danmark A/S

    Sourcing IT har pr. 2. februar 2026 ansat Susanne Sønderskov som Salgsdirektør. Hun skal især beskæftige sig med at styrke Sourcing IT’s kommercielle fundament, skalere salgsindsatsen og øge tilstedeværelsen bl.a. hos jyske kunder. Hun kommer fra en stilling som Salgsdirektør hos Right People Group ApS. Hun har tidligere beskæftiget sig med salgsledelse inden for IT-freelanceleverancer og komplekse kundeaftaler, både privat og offentligt. Nyt job

    Susanne Sønderskov

    Sourcing IT