Beatles udkommer på USB drev

Den komplette nymiksede Beatles samling udkommer i en limited edition på USB drev.

Vi mangler stadig at se Beatles' musik i iTunes, men mon det ikke snart er på vej efter annonceringen af Beatles-USB-æblet.

På Beatles-æblet finder du de fjorten klassiske Beatles albums i den re-masterede udgave, plus fotos, grafik og lignende som normalt er at finde på et musikcover.

Desuden er der 13 små dokumentarfilm på drevet, et for hvert album(det fjortende er ikke et ægte originalt album).
Bedste kvalitet

Musikken finder du i bedste ukomprimerede kvalitet, FLAC 44,1 Khz 24 bit og i en mere iPod venlig 320 kbps mp3 udgave.

Selve drevet er på 16 gigabyte, og det meste af æblet er faktisk bare et låg. Hukommelsen sidder i skroget, som ikke er større end et normalt USB drev. Så du slipper for at have et grønt Æble siddende i computeren, når du lytter til de gamle drenge.

Æblet er til salg fra 7. december i Beatles butikken, indtil da kan forudbestilles.

Det udkommer i 30.000 styk. Prisen er 1669 kroner. Se mere.

 

 

Annonceindlæg fra Cornerstones

Hvorfor tøver virksomheder, når teknologien er klar, og gevinsterne er tydelige?

Mange virksomheder sidder fast i et forældet ERP-system, selvom det begrænser dem langt mere, end de ofte vil erkende.

Navnenyt fra it-Danmark

inciro K/S har pr. 1. februar 2026 ansat Lasse Fletcher som Cloud Consultant. Han skal især beskæftige sig med Governance og struktur i cloud miljøer. Han kommer fra en stilling som IT Tekniker hos CBrain A/S. Han er uddannet datatekniker med speciale i infrastruktur. Han har tidligere beskæftiget sig med kunde onboarding, Identitets styring, sikkerhed og IaC. Nyt job

Lasse Fletcher

inciro K/S

netIP har pr. 20. januar 2026 ansat Darnell Olsen som Datateknikerelev ved netIP's kontor i Herning. Han har tidligere beskæftiget sig med diverse opgaver omkring biludlejning, da han har været ansat hos Europcar. Nyt job