Jubii-stifter satser på e-handel

Martin Thorborg går nu ind i bestyrelsen for e-handelsfirmaet BilligVVS.dk.

Martin Thorborg, der er kendt som stifter af Jubii og Spamfighter, går nu ind i bestyrelsen for firmaet BilligVVS.dk. Den danske onlineforhandler af VVS-artikler har fået en helt ny bestyrelse, der også tæller Weber Grills skandinaviske topchef Jens Bindslev.

»Vi har siden starten i 2000 oplevet en høj og meget stabil vækst. Selv vores mest forsigtige bud siger, at vi runder en omsætning på 100 mio. kr. allerede i år, og vi forventer en vækst på 30-40 pct. i 2008. Derfor er det kun naturligt, at vi søger inspiration blandt nogle af erhvervslivets tunge drenge,« siger Jesper Bunde-Pedersen, adm. direktør i firmaet.

BilligVVS har kontorer nord for Århus og leverer VVS-artikler til både private og erhvervslivet.

»Fremtiden i e-handel ligger i en mere helhedsorienteret opfattelse af kundeoplevelsen. Kundens tilfredshed afgøres ikke af hvilken betalingsløsning, der anvendes eller hvilken fragtmand, der bruges - heller ikke af prisen alene. Den er et samlet udtryk for hundredvis af forskellige elementer, der alle sammen bidrager til virksomhedens service. Det har BilligVVS forstået lige fra starten og har evnet at forme forretningen derefter. Derfor er jeg helt sikker på, at vækstplanerne nok skal lykkes,« siger Martin Thorborg.




Brancheguiden
Brancheguide logo
Opdateres dagligt:
Den største og
mest komplette
oversigt
over danske
it-virksomheder
Hvad kan de? Hvor store er de? Hvor bor de?
Jobindex Media A/S
Salg af telemarketing og research for it-branchen, it-kurser og konferencer

Nøgletal og mere info om virksomheden
Skal din virksomhed med i Guiden? Klik her

Kommende events
Computerworld Cloud & AI Festival 2025

Glæd dig til to dage, hvor du kan netværke med over 2.400 it-professionelle, møde mere end 50 it-leverandører og høre indlæg fra +90 talere. Vi sætter fokus på emner som AI; infrastruktur, compliance, sikkerhed og løsninger for både private og offentlige organisationer.

17. september 2025 | Læs mere


IT og OT i harmoni: Sikring uden at gå på kompromis med effektiviteten

IT og OT smelter sammen – men med risiko for dyre fejl. Få metoder til sikker integration med ERP, kundesystemer og produktion. Tilmeld dig og få styr på forskellene og faldgruberne.

24. september 2025 | Læs mere


NIS2: Vi gør status efter tre måneder og lærer af erfaringerne

Vær med, når vi deler oplevelser med implementering af NIS2 og drøfter, hvordan du undgår at gentage erfaringerne fra GDPR – og særligt undgår kostbar overimplementering.

30. september 2025 | Læs mere