Den danske virksomhed Malling Beck A/S har lanceret en ny version af sin hjemmeside, hvor man kan foretage kontor- og papirindkøb direkte på Nettet. Malling Beck er kendt som leverandør gennem 40 år af kontorartikler, -maskiner, -møbler og grafiske produkter til virksomheder og institutioner over hele landet, og har i mere end et år tilbudt e-handel.
Hos Malling Beck er man opmærksom på kundernes alsidige behov og forventninger til en nem og fleksibel betjening.
- Vi har ikke villet gå på kompromis med anvendeligheden. Hele sortimentet på omkring 11.000 varenumre stilles til rådighed. Det rejser skrappe krav til søgemuligheder og databaseindhold. Det er også vigtigt for os at give den enkelte bruger mulighed for en personlig tilpasning. Igen
for at fremme værdien i det daglige indkøbsarbejde, oplyser salgschef Kenneth Møller Alkjær.
- I al beskedenhed mener vi, at www.mb.dk er førende i branchen, og med en fortsat idéudvikling, tror vi på Internet som en ny, lovende markeds-kanal med mange fordele for vores kunder, siger han.