Unisys certificerer til BizTalk

Unisys har udviklet et certificeringsprogram, der hjælper med at vurdere forskellige leverandører, som udvikler
applikationer til Microsoft BizTalk Server 2004.

Unisys introducerer det nye certificeringsprogram i forbindelse med lancering af BizTalk Server 2004, Microsofts grundlæggende teknologi for integration af applikationer og forretningsprocesser.

Certificeringen omfatter uafhængige tests af de deltagende leverandørers teknologi, hvilket garanterer kompatibiliteten med BizTalk Server 2004 og dermed hjælper slutkunderne med at mindske indkøbsrisikoen. Programmet er baseret på BizTalk Server Adapter og tester et stort antal faktorer som leverandørens tekniske formåen og forhold omkring sikkerhed og support, oplyses det.

»Mange slutkunder stræber efter at nedbringe den tid og de omkostninger, som er forbundet med installation og administration af programmel. Ved at tilbyde en objektiv, uafhængig kontrol af BizTalk-applikationer giver Unisys slutkunderne et bedre beslutningsgrundlag samt miljøer med højere driftssikkerhed,« siger Lars-Ove Löf, produktchef hos Unisys.

Unisys forventer at omkring hundrede virksomheder vil
deltage i certificeringsprogrammet.




Brancheguiden
Brancheguide logo
Opdateres dagligt:
Den største og
mest komplette
oversigt
over danske
it-virksomheder
Hvad kan de? Hvor store er de? Hvor bor de?
Despec Denmark A/S
Distributør af forbrugsstoffer, printere, it-tilbehør, mobility-tilbehør, ergonomiske produkter, kontor-maskiner og -tilbehør.

Nøgletal og mere info om virksomheden
Skal din virksomhed med i Guiden? Klik her

Kommende events
AI i det offentlige: Potentiale, erfaringer og krav

Hør erfaringerne med at anvende AI til at transformere og effektivisere processer i det offentlige – og med at sikre datakvalitet, governance og overholdelse af retningslinjer.

27. august 2025 | Læs mere


Computerworld Cloud & AI Festival 2025

Med den eksplosive udvikling indenfor cloud & AI er behovet for at følge med og vidensdeling større end nogensinde før. Glæd dig til to dage, hvor du kan netværke med over 2.400 it-professionelle, møde mere end 50 it-leverandører og høre indlæg fra +90 talere. Vi sætter fokus på emner som AI; infrastruktur, compliance, sikkerhed og løsninger for både private og offentlige organisationer.

17. september 2025 | Læs mere


IT og OT i harmoni: Sikring uden at gå på kompromis med effektiviteten

IT og OT smelter sammen – men med risiko for dyre fejl. Få metoder til sikker integration med ERP, kundesystemer og produktion. Tilmeld dig og få styr på forskellene og faldgruberne.

24. september 2025 | Læs mere