Ny farverig mobiltelefon fra Ericsson

Den nye A2618s er en lille dual-band mobiltelefon, der kan tilpasses til brugerens individuelle smag.

Nøgleordet er underholdning med stort "U". Når mobiltelefonen tændes, mødes brugeren af en farverig multimedie-opstart med lyd og animationer på telefonens 4-liniers display.


Brugeren kan lægge egne billeder og melodier ind, så det f.eks. er et billede af kæresten, der møder en, når man tænder telefonen.


Det ydre kan også tilpasses til smag og behag. Både for- og bagsiden kan udskiftes med covers i forskellige farver og mønstre.


A2618s har plads til ti SMS-skabeloner, som skal gøre det hurtigere at skrive SMS-meddelelser.


Mobiltelefonen fungerer også med Ericsson's MP3-afspiller og chatboard-tastatur, der sælges som ekstraudstyr.


WAP understøttes via SMS - men det er ikke alle operatører, der tilbyder denne service. A2618s kører på GSM-nettets 900 og 1800 MHz frekvensbånd.




Brancheguiden
Brancheguide logo
Opdateres dagligt:
Den største og
mest komplette
oversigt
over danske
it-virksomheder
Hvad kan de? Hvor store er de? Hvor bor de?
KEYBALANCE A/S
Udvikling og salg af økonomisystemer samt CRM og MPS. Systemer til blandt andet maskinhandlere, vvs-branchen, vognmænd, låsesmede,handelsvirksomheder

Nøgletal og mere info om virksomheden
Skal din virksomhed med i Guiden? Klik her

Kommende events
Cyber Security Summit 2025: Her er truslerne – og sådan beskytter du dine kritiske data

Deltag og få værktøjer til at beskytte din virksomhed mod de nyeste cybertrusler med den rette viden og teknologi.

19. august 2025 | Læs mere


Cyber Security Summit 2025 i Jylland

Deltag og få værktøjer til at beskytte din virksomhed mod de nyeste cybertrusler med den rette viden og teknologi.

21. august 2025 | Læs mere


AI i det offentlige: Potentiale, erfaringer og krav

Hør erfaringerne med at anvende AI til at transformere og effektivisere processer i det offentlige – og med at sikre datakvalitet, governance og overholdelse af retningslinjer.

27. august 2025 | Læs mere