Hvis du ikke allerede har sikret dig en invitation til Joost via ComONs debatforum er her endnu en mulighed for at få adgang til Joost og en verden af gratis internet-tv.
Det amerikanske teknologi-site TechCrunch har nemlig fået oprettet en portal hos Joost, hvor du kan bede om en direkte invitation.
Der skulle efter sigende være omkring 10.000 tilgængelige invitationer. Men hvis invitationerne alligevel er opbrugt, inden du kommer ud af fjerene, så har Joost generelt lukket så meget op for posen, at det efterhånden er svært at undgå en invitation.
De fleste registrerede brugere har fået tildelt omkring 1.000 invitationer, så du kan sikkert sikre dig en invitation blandt vennerne eller på nettets mange blogs, hvor Joost opfordrer brugerne til at uddele invitationerne.